loading spinner

 

Event DVL - nepremokavé a vetruodolné membrányNepremokavé a vetruodolné eVent membrány používajú technológiu priamej ventilácie (Direct Venting™ Technology). Ako to funguje?

eVent DVL nepremokavá membrána sa odlišuje od ostatných, pretože nepoužíva polyuretánový náter na ochranu membrány pred znečistením. Polyuretán, ktorý sa používa ako ochranný náter u bežných membrán, upcháva póry membrány a bráni tak prúdeniu vzduchu. Pre porovnanie, v eVent membránach sú jednotlivé fibrily tvoriace membránu ošetrené tak, aby póry zostali otvorené, alebo priedušné a  aby teplo a vlhkosť mohli nimi priamo prechádzať. To je technológia priamej ventilácie (Direct Venting™ Technology).

Najbežnejšie používané nepremokavé/priedušné membrány doslova “nedýchaju". Namiesto toho odvádzajú vlhkosť v dvoch pomalých krokoch procesom difúzie cez polyuretánovú (PU) vrstvu. Vzhľadom k tomu, že PU absorbuje a udržiava vlhkosť, vnútro textílie zvlhne. Potom telesné teplo začne tlačiť túto vlhkosť na vonkajšiu stranu tkaniny, kde sa konečne môže odpariť - čo je veľmi neefektívny proces.

eVent získava svoje jedinečné vlastnosti pomocou vlastnej patentovanej nepremokavej membrány ePTFE. Jej jedinečné zloženie umožňuje miliónom malých pórov naplno dýchať. Vlhkosť je tak odvádzaná priamo na vonkajšiu stranu tkaniny v jednom jednoduchom kroku. Hovoríme tomu technológia priamej ventilácie (Direct Venting™ Technology). Jej geniálnosť je skrytá v jednoduchosti.      

               

eVent materiály sa používajú predovšetkým v spotrebiteľských výrobkoch, vrátane outdooru, športového a cyklistického oblečenia, doplnkov, prístreškov, obuvy a rukavíc.

eVent materiály tiež poskytujú ochranu a membránové technológie profesionálnym službám, vrátane zložiek armády, hasičov, záchranárskych a bezpečnostných tímov, policajtov a ďalších odvetví.eVent DVL membrána je ľahká, vysoko priedušná, nepremokavá, laminovateľná na rôzne tkaniny a tým vhodná na výrobu odľahčeného oblečenia, ktoré sa skvele hodí pre outdoorové a aerobic aktivity.
Ako sa starať o eVent? 

(Tento text je prebratý z web stránky výrobcu a jeho preklad je chránený autorským zákonom)


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa