loading spinner

KLYMIT V Ultralite SL ultraľahká karimatka

Nafukovacia | 3-sezónna | R-Value: 1.3 | Váha: 337g

Viac detailov

Znížená cena
kl-v-ul-sl
Nový produkt

62,02 €

95,42 €

6 ks
skladom | odosielame do 24 hodín

- +


Za tento produkt nezískate žiadne vernostné body, pretože je v zľave.


 
Detaily
KLYMIT V Ultralite SL - je novinkou od Klymit a je najľahšou v sérii karimatiek Static V. Váži iba 337g a po zbalení dosahuje veľkosť plechovky vášho obľúbeného nápoja (6.3 cm x 16.58 cm).

Táto ultraľahká a po zbalení neuveriteľne malá karimatka je navrhnutá špeciálne pre ultralight nadšencov alebo pre turistov kempujúcich v lete. Samotný dizajn karimatky sa nezmenil a zachováva si všetky výhody, ktoré maju karimatky série Static V a to osvedčený dizajn komôr v tvare písmena V, ktorý im dodáva pohodlie a dynamické bočné lišty, vďaka ktorým v spánku neskĺznete z karimatky. Vzniknutý priestor medzi V komorami, ktorý okrem iného znižuje celkový objem karimatky ako aj čas nafúkania umožňuje spacáku vyplniť tento volľný priestor a tak poskytnúť ďalšiu izoláciu.

Podľa Klymitu je táto karimatka ľahšia, lebo sa jemne zužuje a teda má štíhlejší tvar. Karimatka je stále široká v hornej časti pre vaše ramená, ale zužuje sa pri nohách, kde nepotrebujete toľko miesta. Klymit použil oveľa tenší materiál 20D ripstop na zníženie hmotnosti, takže je superľahká a je dobré s ňou zachádzať opatrne, napr. neklásť ju priamo na zem, na ostré kamienky, ale používať ochrannú podložku. Súčasťou balenia karimatky je aj pohotovostná sada na opravu, ktorú použijete v prípade potreby.

Nafúknutie tejto karimatky je nenormálne rýchle a na jej nafúkanie potrebujete 10-15 výdychov. Integrovaný ventil uľahčuje nafúknutie, bezpečné uzavretie či sfúknutie karimatky.

Majte na pamäti, že karimatka nie je zateplená a keoficient R je odhadovaný na 1.3, čo ju predurčuje na letné kempovanie i keď výrobca ju označuje ako 3-sezónnu karimatku.

Pokiaľ hľadáte jej zateplenú verziu, tak Klymit prišiel na trh s ďalšou novinkou: Klymit Insulated V Ultralite karimatka.

Klymit hovorí:

"Keď sme sa rozhodli vyrobiť ultraľahkú karimatku, vedeli sme, že obetovať pohodlie a komfort nikdy nebude správnou cestou. Preto si táto ultralight karimatka zachováva dostatočnú šírku a rovnako ako všetky Static V karimatky je vybavená technológiou "Loft Pockets" a dynamickými bočnými lištami, ktoré Vás udržia na karimatke po celú noc. Je to naša najľahšia Static V karimatka."
MATERIÁL: odolný 20D Polyester


VÁHA: 337 g


CHARAKTERISTIKA

 • R-hodnota: 1.3
 • Typ: Nafukovacia karimatka
 • Nafúknutie: 8-12 výdychov
 • Úložné vrecko

ROZMERY

Nafúknutá: 182.9 x 50.8 x 6.4 cm

Zbalená: 6.4 x 16.5 cm

 
Vlastnosti
Hmotnosť337 g
 
KLYMIT TECHNOLÓGIAVýhody technológie Mapovania tela

 • Rozptyl vzduchu: Prirodzený rozptyl vzduchu zabraňuje jeho prúdeniu, vďaka čomu je nafukovacia karimatka pohodlnejšia, stabilnejšia a zabezpečuje lepšiu podporu.
 • Hlboké, tvarované zvary: Hlboké kvalitné zvary rôznej šírky sú tvarované tak, aby mapovali vaše telo. Výsledkom tejto technológie sú pohodlnejšie a odolnejšie karimatky vyrobené z ľahkého materiálu.
 • Termodynamická účinnosť: Teplo je distribuované cez kanály využívajúc vzduchové kapsy a zvary pre jeho efektívnejšie zachytenie a udržanie.
 • Nastavenie objemu: Objem vzduchu v karimatke je možné si prispôsobiť svojím požiadavkám, stačí len pár vdychov na jej nafúknutie, čo výrazne zvyšuje jej funkčnosť a šetrí váš čas, ktorý potrebujete na nafúknutie či sfúknutie a zbalenie karimatky.
 • Dynamická regulácia prietoku: Vzduch je rozptýlený do viacerých určených miest a smerov, a preto sú tieto karimatky pohodlnejšie, keď sa v spánku prevaľujete. Vzduch sa sústreďuje smerom k bočným lištám a ak sa pri spaní prevalíte bližšie k okraju karimatky, prirodzene vás to posunie späť do stredu a preto sa vám v noci nemôže stať, že skĺznete z karimatky.
 • Dynamický pohyb: “Efekt rybieho chvosta”  umožňuje karimatke, aby sa ohýbala a prispôsobovala Vášmu telu, keď spíte na boku, alebo keď sa v spánku prevaľujete.
 • Anatomická neutralita: Zabraňuje presunu vzduchu do dolnej časti karimatky. Výsledkom toho je, že keď ležíte na karimatke váha vášho trupu nespôsobí, že vaše nohy budú vo vyvýšenej polohe.


Produkt nemá žiadne recenzie.


Recenzie môžu pridávať iba registrovaní zákazníci. Prihlásenie

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (29):

 • 30 dní na vrátenie tovaru
  30 dní na vrátenie tovaru
  Spokojnosť zaručená

  30 dní na vrátenie tovaru

  30 dní na vrátenie produktu

 • Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h

  Doručenie do 24h

  Doručenie tovaru nasledujúci deň po odoslaní

 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma
  doprava zdarma od 100€

  Doprava zdarma

  doprava zdarma od 100€

Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa