loading spinner

GOSSAMER GEAR Mariposa 60 Vaporwave Limited Edition

Mariposa 60 Vaporwave + Vrecko na ramenný popruh 

Viac detailov

Nový produkt

320,00 €

Produkt s požadovanými parametrami momentálne nie je na sklade, pre dostupnosť nás kontaktujte
 
Detaily
GOSSAMER GEAR Mariposa 60 Vaporwave Limited Edition - predstavuje limitovanú edíciu obľúbeného batoha Mariposa 60 teraz v nových farbách! Dodáva sa spolu s vreckom na ramenný popruh v rovnakej farbe.

Mariposa 60 - je najpredávanejším batohom od Gossamer Gear. Má odnímateľnú vnútornú konštrukciu, balančné popruhy pre dokonalé nastavenie a komfort nosenia, 7 vonkajších vreciek a váži menej ako 900 g aj s bedrovým pásom (medium). Nová verzia vybavená lepším polstrovaním a novou chrbtovou výstuhou.

Poskytuje množstvo úložného priestoru v priestranných vreckách na usporiadanie širokého sortimentu vybavenia od fľaše až po jedlo, stan, oblečenie a aj preto sa stal veľmi obľúbeným u turistov, ktorí potrebujú ultraľahkú výbavu, ktorá je vysoko funkčná a odolná na dlhé treky. K dispozícii je sedem extra vreciek - jedno veľké sieťované strečové vrecko pre mokré veci, dve ľahko dostupné pre vodu a občerstvenie počas cesty a zvyšné využijete na čokoľvek iné. 

Batoh má ľahkú opornú konštrukciu, ktorá poskytuje veľmi pohodlné nosenie aj pri preťažení 15 kg výstroja. 

Je vyrobený z 100D Robic nylon tkaniny v kombinácii s  hrubšou odolnejšou a oderu vzdornou tkaninou 200D Robic nylon, ktorá je použitá v kritických najviac namáhaných oblastiach - na spodok batoha a bočné vrecká. Tkanina Robic veľmi dobre odpudzuje vodu v daždi, batoh však nie je vodeodolný a cez švy môže do vnútra preniknúť voda, takže odporúčame obsah batoha chrániť vystlaním plastovým vreckom, alebo použiť vodeodolné úložné vrecká na ochranu vybavenia pred navlhnutím. 

Gossamer Gear Mariposa 60 je skutočne všestranným batohom s dostatočným objemom a nosnosťou, dokonalou sadou funkcií a s dostatkom úložného priestoru vo vonkajších vreckách, čo ocenia najmä tí, ktorí obľubujú rôzne možnosti uloženia svojho vybavenia. 


Mariposa je vynikajúcou voľbou na dlhé treky a pokiaľ ich aj neplánujete pravidelne, vďaka odnímateľnej konštrukcii a bedrovému pásu bude užitočný aj na kratšie výlety či iné cestovateľské dobrodružstvá. 

Zadná penová výstuha sa dá vytiahnuť a použiť počas dňa ako podložka na sedenie, alebo v kombinácii s krátkou karimatkou na spanie.

Batoh je vybavený ďalšími funkciami: pútkom pre uchytenie cepínu či možnosťou upevnenia trekových palíc, očkami na uchytenie ďalšieho vybavenia a pútkami na oboch ramenných popruhoch pre upevnenie hadičky hydrovaku. 

Potrebujete pripevniť dve turistické palice, dáždnik alebo iné vybavenie k batohu? Odporúčame použiť Lightrek Pack Bungee Attachment (predáva sa samostatne).

Vyrába sa v 3 veľkostiach S, M, L podľa chrbtovej dĺžky tak, aby sadol naozaj každému a môžete ho kombinovať s bedrovým pásom, ktorý sa rovnako vyrába v 3 veľkostiach. Pokiaľ budete batoh používať bez bedrového pásu je nutné vybrať kovovú konštrukciu, ktorá je zasunutá do bedrového pásu, aby nedošlo k poškodeniu batoha.Batoh sa štandardne od výrobcu dodáva spolu s bedrovým pásom M, bedrový pás S alebo L si môžete v prípade potreby zakúpiť samostatne.


MATERIÁL

100 & 200 denier Robic high-tensil strength nylon

Select use of 70 denier double-rip ripstop nylon

Select use of Darlington Mesh

Select use of Supreme Air Mesh

Select use of Foam

OBJEM

60 L celkový objem

36 L vnútro batoha bez predlžovacieho goliera

24 L rozložené do 7 vonkajších uložných vreciek

16 kg maximálna nosnosť

14 kg odporúčaná nosnosť

ROZMERY (Medium)

Výška 56 cm bez predlžovacieho goliera

Šírka 28 cm

Hĺbka 19 cm

Predlžovací golier pridá k výške ďalších 29 cm

VÁHA Medium Mariposa

Batoh:  521 g

Vnútorná konštrukcia: 85 g

Chrbtová podložka: 60 g

Batoh bez bedrového pásu: 581 g

Batoh s bedrovým pásom small: 844 g

Batoh s bedrovým pásom medium: 865 g

Batoh s bedrovým pásom large: 884 g

VÁHA Bedrový pás

Small: 181 g

Medium: 199 g

Large: 218 g

 
Vlastnosti
Hmotnosť865 g
Záruka2 roky
 
VEĽKOSTNÁ TABUĽKA + POUŽITIE

Veľkosť batoha sa u každého líši v závislosti od telesnej stavby a spôsobu nosenia batoha. Správnu veľkosť zistíte zmeraním dĺžky trupu. Pozrite si inštruktážne video "How to fit a gossamer gear pack".

V tabuľke sú rozpätia podľa ktorých vyberiete správnu veľkosť batoha. Vyberajte podľa nameranej dĺžky trupu, stĺpec v tabuľke s výškou postavy je všeobecný a len orientačný. Vždy doporučujeme zmerať dĺžku trupu a podľa toho vyberať veľkosť batoha. 

Ako si zmerať dĺžku trupu a obvod pása.

VEĽKOSŤ BATOHADĹŽKA TRUPUVÝŠKA POSTAVY
SMALL29 - 39 cm
168 cm 
MEDIUM39 - 50 cm165 cm to 180 cm
LARGE50 - 60+ cm178 cm a viac


Bedrový pás
Batoh sa štandardne od výrobcu dodáva spolu s bedrovým pásom M, bedrový pás S alebo L si môžete v prípade potreby zakúpiť samostatne tu.

Veľkosť bedrového pásu
 si vyberiete podľa obvodu pásu.


BEDROVÝ PÁSOBVOD PÁSA
SMALL predáva sa samostatne56 - 81 cm
MEDIUM predáva sa v cene batoha71 - 114 cm 
LARGE predáva sa samostatne81 - 127 cm

PRIPOJENIE BEDROVÉHO PÁSU (HIPBELTU) K BATOHU

Pred prvým použitím batohu je potrebné pripojiť bedrový pás, ktorý sa predáva samostatne a z logistického hľadiska ho posielame nepripojený. Pripojenie hipbeltu je jednoduché, ale je dôležité ho urobiť správne. Prípadné poškodenie batoha vzniknuté pri nesprávnom osadení hipbeltu neberieme ako reklamáciu.

Postup: Vložte bedrový pás do sieťového puzdra na zadnej strane batohu a upevnite ho k suchému zipsu. Vnútorná konštrukcia  batoha sa musí zasunúť do bedrového pásu, aby sa predišlo poškodeniu batoha. Pre názornú ukážku si pozrite video TU.

Pokiaľ sa rozhodnete používať batoh bez bedrového pásu je nutné vytiahnuť vnútornú konštrukciu, mohlo by dôjsť k poškodeniu batoha.Gossamer Gear fit backpack

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30):

 • 30 dní na vrátenie tovaru
  30 dní na vrátenie tovaru
  Spokojnosť zaručená

  30 dní na vrátenie tovaru

  30 dní na vrátenie produktu

 • Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h

  Doručenie do 24h

  Doručenie tovaru nasledujúci deň po odoslaní

 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma
  doprava zdarma od 100€

  Doprava zdarma

  doprava zdarma od 100€

Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa