loading spinner

Páperie alebo syntetická izolácia?Pred tým, než sa rozhodnete si kúpiť syntetický alebo páperový spací vak si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli viac o všetkých výhodách, ktoré páperové spacie vaky majú! Pomôže Vám s hľadaním spaceho vaku, ktorý najlepšie vyhovuje Vaším potrebám!

 

Teplo vs Hmotnosť
Páperie je omnoho ľahšie ako syntetická výplň. Jeho teplotné a hmotnostné charakteristiky sú dvakrát účinnejšie ako jedna z najlepších syntetických výplní. Inými slovami, páperie poskytuje rovnaké teplo ako dvojnásobok hmotnosti akýchkoľvek syntetických izolácií.
Napríklad, pri porovnaní dvoch spacích vakov s komfortnou teplotou 5°C, ten čo je naplnený páperím váži 0,5 kg (napr CUMULUS X-Lite 200), zatiaľ čo hmotnosť priemerného spacieho vaku so syntetickou izoláciou je cez 1kg.
Ešte dôležitejšia je váha vtedy, keď komfortná teplota je nižšia. CUMULUS Alaska 1300, ktorá izoluje až do -30 °C  má hmotnosť len 1970 g, zatiaľ čo porovnateľné syntetické spacie vaky vážia okolo 4 kg, to znamená, že sú až dvakrát ťažšie!
CUMULUS je skúsený sledovateľ hmotnosti a dobre vie aká je dôležitá hmotnosť výbavy, najmä pokiaľ ide o dlhé expedície, ktoré sa konajú v extrémne nízkych teplotách.
CUMULUS plní objednávky na spacáky z celého sveta, ktoré sú plnené páperím najvyššej kvality s 850 cuin vhodné pre minimálnu komfortnú teplotu -45 °C s hmotnosťou iba 2,5 kg!

 

Objem vs Skladovanie
Pri správnom spôsobe údržby, spací vak plnený páperím si udrží svoj loft dokonca trikrát dlhšie ako spacák plnený syntetickou výplňou. Jedinečná kvalita páperia predstavuje jeho odolnosť. Po vybratí z úložného vaku  je schopný zväčšiť svoj objem až o 15 krát viac ako tvorí objem v stlačenej veľkosti! Napríklad, objem Cumulus X-Lite 200 je len 2.75 litrov, v porovnaní so 6 litrovým objemom syntetického spacáku podobných vlastností. Ale zapamätajte si! Uskladňujte svoj spacák vo veľkom bavlnenenom vaku. Nikdy ho nedržte v malom vaku! To môže znížiť loft spacieho vaku!Tepelná účinnosť vs Komfort
Primárnym účelom spacáku je poskytnúť vám teplo a ochranu pred vetrom alebo mrazom. Telesná tolerancia k chladu, je obvykle obmedzená jeho najchladnejšími časťami. Často sa Vám stáva, že váš trup je teplý, ale vaše nohy mrznú? Ak odpoveď znie "áno", perový spací vak je najlepšou voľbou pre Vás! Vďaka svojim prírodným kvalitám, perím plnený spací vak udržuje časti Vášho tela teplé za všetkých okolností, pretože umožňuje rovnomernú distribúciu tepla, aby ste sa cítili pohodlne a útulne po celú noc!


Životnosť vs Cena
Veľa záleží od stupňa použitia. Všeobecne platí, že dĺžka života spacáku plneného perím je približne 10 rokov. Naopak, priemerná syntetická výplň vydrží pri udržaní svojich najlepších vlastností po dobu 3-4 rokov. Páperie v porovnaní so syntetikou predstavuje drahšiu investíciu na začiatku, ktorá sa však z dlhodobého hľadiska oplatí, pretože syntetická výplň stráca svoju odolnosť a výkon oveľa skôr, než páperie.

 

Navlhnutie vs Sušenie
Páperovy spací vak je najlepšou voľbou, ak sa chystáte cestovať do menej-daždivých alebo veľmi chladných oblastí (kde voda zostáva vo forme snehu alebo ľadu). Potom máte istotu, že páperová výplň Vám poskytne vynikajúcu ochranu a komfort.
Použitie páperoveho spacieho vaku v oblastiach s častými dažďami môže predstavovať riziko navlhnutia páperia, preto eliminujte použitie páperovej izolácie. Potenie, ktoré môže predstavovať značné množstvo vlhkosti je niekedy rovnako problémom, pretože mokrá izolácia je menej účinná a stáva ťažšou.
Páperiu trvá oveľa dlhšie kým vyschne, než syntetickej izolácii. Avšak, existuje mnoho spôsobov, ako znížiť riziko navlhnutia páperia použitím vysoko kvalitnych tkanín, ako Pertex Endurance alebo izolovanie páperia silikónom, ktorý napomáha tomu, aby páperie ostalo suché.

(Tento text je prebratý z web stránky výrobcu Cumulus a jeho preklad je chránený autorským zákonom)


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa