loading spinner

Cuben materiál

Cuben predstavuje vysoko technický, netkaný, rip-stop, kompozitný laminát vyvinutý v roku 1990 jadrovými fyzikmi a leteckými inžiniermi. Pôvodne bol určený pre použitie v lodnom priemysle na výrobu lodných plachiet. Je ideálny pre špecifické použitie pri výrobe ľahkého a ultraľahkého outdoorového vybavenia a to vďaka bezkonkurenčnému pomeru pevnosti a hmotnosti.

Technicky vzaté, Cuben je laminovaná textília vyrobená pomocou patentovanej technológie s jednosmernými pred-impregnovanými pásmi vlákien ošetrenými in-line plazmovou úpravou, ktoré sú rozšírené do úrovne jednovláknových vrstiev. Jednoducho povedané, Cuben je vyrobený vrstvením Spektra alebo Dyneema polyetylénových vlákien s hrúbkou tisíciny palca, v rôznych usporiadaniach medzi tenkými vonkajšími vrstvami polyesterového filmu. Jednotlivé vrstvy sú potom spojené dohromady vo vysokotlakovom autokláve.

Cuben materiál je ľahký, vysoko odolný a je o 50-70% ľahší ako Kevlar, štyrikrát silnejší ako Kevlar a umožňuje ohyb bez straty pevnosti. Má tiež o polovicu nižšiu hmotnosť ako silnylon, má nízku mernú hmotnosť (pláva na vode), vysokú chemickú odolnosť, vynikajúcu odolnosť voči UV žiareniu a je 100% vodeodolný.

Hyperlite Mountain Gear (HMG) vyrába radu ultraľahkých batohov, systémov prístreškov a úložných vakov

z Cuben materiálu, ľahkého a 100% vode odolného laminátu, ktorý obsahuje vlákna Dyneema™. Ich high-tech produkty sú navrhnuté pre ultralight trekkerov, ktorí vyznávajú filozofiu light a ultralight trekkingu.

HMG testoval rôzne hmotnosti Cuben vlákna a určil, že CF8 (0,78 oz/yd) je najvhodnejším typom pre výrobu ľahkých a ultraľahkých prístreškov. Cuben CF8 je použitý pri výrobe všetkých HMG prístreškov a tiež pre rôzne ďalšie komponenty produktov.

CF11 (1,14 oz/yd) je ťažším a vysoko odolným typom Cuben materiálu používaného pre podlážky prístreškov a v iných miestach, kde je požadovaná pevnosť materiálu, ako sú napr. miesta napínacích popruhov. Toto dodatočné spevnenie prispieva k pevnosti, trvanlivosti a životnosti výrobkov od HMG.

Z Cubenu nájdete u nás úložné vrecká, batohy a tarpy od americkej firmy Hyperlite Mountain Gear. Klikni sem.


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa