loading spinner
apidura_logo.jpg


Apidura prináša alternatívu k tradičným nosičom a brašnám v podobe ultraľahkých beznosičových systémov brašien. Vďaka využitiu moderných materiálov a dômyselnej konštrukcii môžete prevážať vybavenie na bicykli bez nutnosti montáže nosičov.

Beznosičové systémy brašien ponúkajú oproti jazde s nosičmi mnohé výhody a tým otvárajú pre vás nový svet jazdeckých možností.


3 najčastejšie dôvody prečo si zaobstarať beznosičové brašny


  • nízka váha: pri rovnakej kapacite sú beznosičové brašny o 60% ľahšie ako klasické nosičové
  • lepšia ovládateľnosť: správne rozloženie váhy na bicykli je kľúčom k zachovaniu bezproblémového ovládania vášho bicykla
  • flexibilita: beznosičové brašny Apidura sa upevňujú priamo na rám vášho bicykla a je možné ich upevniť na akýkoľvek typ bicyklov bez použitia náradia

Jazdite na bicykli pohodlnejšie, rýchlejšie a na väčšie vzdialenosti


Kvalitné beznosičové brašny Apidura sú ultraľahké, odolné a vysoko funkčné. Sú navrhnuté tak, aby vás vaše vybavenie na ceste neobmedzovalo a nebránilo užiť si jazdu na bicykli.

Vybavenie Apidura je neustále vyvíjané s ohľadom na najnáročnejšie normy, tak aby spoľahlivo odolalo i tým najnáročnejším podmienkam. Ide o nikdy nekončiaci proces testovania, inovácií a následne ďalšieho testovania.

Beznosičový systém brašien Apidura sa skladá z podsedlových brašien, rámových brašien, riadidlových brašien a doplnkových menších brašien na drobné vybavenie. Tieto systémy kladú dôraz na to, aby bola váha vašeho vybavenia rovnomerne rozložená a uchytenie brašien zajisťuje, že váš bicykel si aj s nákladom zachová dobré jazdné vlastnosti. Jednoducho povedané z naloženého bicykla sa nestane neovládateľný tank. Vďaka tomu môžete ďalej smelo uháňať po chodníkoch či po kľukatých horských cestičkách.

Hlavným materiálom použitým na brašnách Apidura je materiál s označením VX21 od firmy Dimension-Polyant. Tento nemecký výrobca sa zameriava na výrobu high-tech materiálov a jeho produkty nájdete napríklad viať na sťažňoch plachetníc. Technicky sa jedná o štvorvrstvovú laminovanú tkaninu, ktorá vyniká hlavne svojou odolnosťou voči vode, oderu, nízkou váhou a vysokou pevnosťou v ťahu.
V mieste styku brašny s rámom bicykla je použitý materiál hypalon - syntetická guma. Hypalon zabraňuje prederaveniu materiálu na namáhaných miestach. Naviac ide o materiál s vysokým koeficientom trenia a brašna tak dobre drží na svojom mieste. Systém upevnenia ďalej doplňujú spoľahlivé spony od Woojin Plastics.
Tak vyrazte von a vyskúšajte si to!


Či už si vyrazíte len niekde do okolia alebo sa vydáte na expedíciu cez celý kontinent, bikepacking vám ponúkna úžasnú príležitosť objaviť, preskúmať a zažiť veľa nového a zároveň si užiť sladké potešenie z jazdy. 


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa