loading spinner

Crux - konštrukcia spacákov


Crux je presvedčený, že existuje len jeden druh spacieho vaku, ktorý je ideálny pre vysokohorskú turistiku: páperový spacák - bezkonkurenčný pre teplo a ľahkosť, ktoré poskytuje s kompletne nepremokavým a zároveň priedušným materiálom, ktorý chráni páperie.

Torpedo spacáky z dielne výrobcu Crux sú teplé, nepremokavé, ľahké a odolné. Na ich výrobu Crux používa prvotriednu páperovú výplň, nepremokavý a zároveň priedušný materiál a najprepracovanejšie konštrukčné technológie, ktoré sú dnes k dispozícii. Hoci sú veľmi drahé, ich 20-30 ročná životnosť (dokonca aj pri častom používaní) znamená, že sú najlepšou investíciou do outdoorového vybavenia, akú by ste mohli urobiť.

V súčasnosti je rad Torpedo k dispozícii podľa hmotnosti páperovej výplne v 4 prevedeniach s možnosťou zvoliť si dĺžku a orientáciu zipsu. U každého spacáku Torpedo je možné zvýšiť teplotný rozsah pre použitie do chladnejších podmienok pridaním vložky do spacáku z radu Crux Radioactive (vložky do spacáku je môžné použiť aj samostatne ako super-ľahké spacie vaky).


Teplotné charakteristiky radu Torpedo
Prečo sú Crux Torpedo spacáky výnimočné?


Vodeodolný materiál

Spací vak Torpedo Vám poskytne kompletnú ochranu. Vonkajší plášť spacích vakov Torpedo je vyrobený z nepremokavej a priedušnej eVent tkaniny. Vzhľadom k tomu, že kotúč eVent tkaniny nie je dostatočne široký na to, aby bolo možné vyrobiť spacák z jedného kusu tejto tkaniny, vonkajší plášť sa skladá z dvoch kusov tkaniny, ktoré sú zošité. Tento šev je potom podlepený, aby sa zabezpečila jeho úplná vodotesnosť. Spacák sa otvára a zatvára pomocou vysoko vodeodolného zipsu Riri Aquazip, ktorého plastové zuby zapadajú do seba tak, aby bol vodotesný.
Inými slovami, existujú iba dve časti spacákov Torpedo, ktoré nie sú úplne nepriepustné pre vodu. Jedným z nich je vnútorná strana kapucňe, a druhou je malá plocha na spodnej časti zipsu, ktorého koniec je ponechaný voľne, tak aby mohli byť dva spacáky zipsom spojené dokopy.

Páperové komory
Vnútro každého spacieho vaku Torpedo zahŕňa sústavu zvislých a vodorovných komôr. Tieto oddelené komory sú navrhnuté tak, aby udržali páperie na svojom mieste a maximalizovali výkon spacáku ako celku. Komory sú vyrobené z veľmi ľahkej sieťoviny a sú privarené k vnútornej strane plášťa. Crux vo svojich spacákoch používa patentovanú metódu výrobcu Exped. Torpedo spacie vaky sa skladajú z 46-54 komôr a patria medzi najsofistikované dizajny, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii.
Pri pohľade na štruktúru komôr na vnútornej strane spacáku, budete vidieť, že oblasť trupu (teda horná polovica prednej strany spacáku), je tvorená vertikálnymi V-komorami. V-dizajn komôr udržuje páperie na svojom mieste efektívnejšie než akýkoľvek iný spôsob.
Zvyšok spacáku - teda dolná polovica prednej strany a celá zadná strana - používa šikmé štvorcové H komory, prekrývajúci sa efekt komôr, ktorý zabraňuje výskytu chladných miest a znižuje tepelné straty.
Torpédo 500 využíva štandardné bočné komory, aby sa zabránilo pohybu páperia medzi prednou a zadnou časťou spacáku. Torpedo 700 a 900 modely majú bočné komory v tvare V po celej dĺžke spacáku na zníženie úniku tepla z tejto oblasti. Všetky spacáky okrem Torpedo 350 majú dvojité komory na krytie zipsu, ktoré sú priamo napojené na komoru okolo krku. Samotnú komoru okolo krku je možné štandardne si prispôsobiť svojim potrebám sťahovaním jednou rukou. Rovnako je možné si prispôsobiť obvod kapucňe. Čítaj viac o dizajne komôr spacích vakov po kliknití sem.

Riri Aquazip
Torpedo spacie vaky používajú vysoko vodeodolný zips Riri Aquazip. Pre strednú veľkosť spacáku Torpedo je k dispozícii výber pravého alebo ľavého zipsu a je možné spojiť zipsom dokopy 2 spacáky s opačnými zipsami. Veľkosti krátke a dlhé sa dajú kúpiť len s možnosťou ľavého zipsu.


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa