loading spinner
KONŠTRUKCIA KOMÔR PÁPEROVÝCH PRODUKTOV


Cumulus používa 5 rôznych konštrukčných typov páperových komôr, z ktorých každý typ dizajnu je vhodný pre produkty z rôznym množstvom páperia. Pokiaľ ide o dizajn spacích vakov a búnd, Cumulus na rozdiel od konkurencie pri každom modely spacáku či páperovej bundy informuje zákazníka o tom, aký tvar komôr je použitý a zároveň neustále pracuje na vývoji a technicky zdokonaľuje dizajn svojich páperových produktov.Prešívané komory
Ide o najjednoduchší konštrukčný model páperových komôr. Šitie po celej dĺžke je príčinou, že vznikajú neizolované línie. Z tohto dôvodu je tento dizajn často kritizovaný a nie je vhodný pre sofistikovanejšie produkty. V súvislosti s týmto je však dobré poznamenať, že šitie  v spacákoch neznamená, žeby ste cítili, že máte na tele rebrík v podobe chladných línií. Tento dizajn je napr. dokonale vhodný a aj široko využívaný pre letné spacáky a ľahké páperky.


"H" dizajn komôr
Je najrozšírenejší spôsob konštrukcie páperových komôr, ktorú používa väčšina výrobcov spacích vakov s plnením 200 až 1200 g páperia. Cumulus sa snaží meniť konštrukciu komôr v závislosti od stupňa zložitosti spacieho vaku, takže v niektorých modeloch  napr. na jar/leto používajú len dizajn "H" komôr. V múmových spacích vakoch naplnených 300 g páperia alebo viac používajú pokročilejší trapézový tvar páperových komôr.


Trapézové komory
Cumulus používa trapézové komory v spacákoch Lite Line, Panyam a Mysterious Traveler, kde väčšina iných výrobcov pri spacákoch s porovnateľnou hmotnosťou páperia používa jednoduchšie “H” komory alebo dokonca iba prešívanie.
Trapézové komory sú technicky pokročilejšie ako “H” komory, pretože je tu menej pravdepodobný výskyt  "studených miest" než pri "H" komorách. Trapézové komory používa Cumulus v 2-3 sezónnych spacákoch s výplňou od 300 g do 700 g páperia.


"V" komory
Predstavujú najpokročilejší dizajn s veľmi malou pravdepodobnosťou výskytu studených miest  a to vďaka striedajúcim sa trojuholníkovým komorám. Cumulus používa "V" komory v zimných modeloch Alaska 900, Teneqa 700 a Teneqa 850. Výhodou tohto pokročilého dizajnu je aj dosiahnutie relatívne nízkej hmotnosti zimných spacích vakov.Tehlová konštrukcia (dvojitá "H" komora)
Najpokročilejší dizajn v štruktúre páperových komôr, ktorý takmer úplne eliminuje možnosť vzniku "studených miest". Kôli stupňu obtiažnosti je použitie takejto štruktúry zmysluplné iba v najpokročilejších expedičných spacích vakoch používaných v extrémnych podmienkach.
V mierne ľahších spacákoch s cieľom vylepšiť tepelný výkon za priateľnejšiu cenu je výhodnejšie použiť viac páperia do výplne ako upustiť od pokročilejšieho dizajnu "V" alebo trapézových komôr.Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa