loading spinner

IMPREGNÁCIA ŠVOV PODĽA SIX MOON DESIGNS


Švy na Six Moon Designs stanoch nie sú impregnované a teda cez švy môže stan či tarp premoknúť. Na zalepenie švov s cieľom dosiahnuť ich úplnú nepremokavosť odporúčame použiť lepidlo na utesnenie švov od Gear Aid - McNett. Na produkty zo Silnylonu (Silicone Nylon) odporúčame švy zatrieť prípravkom Seam Grip SIL a na produkty z Polyesteru použiť prípravok Seam Sure. 

V tejto chvíli neponúkame službu lepenia švov, takže si svoj stan musíte zalepiť sami. Chceli by sme vás však povzbudiť, aby ste sa nebáli zalepiť si švy sami. Nie je to vôbec komplikované ako sa vám môže na prvý pohľad zdať a na YouTube nájdete aj množstvo videí (stačí zadať kľúčové slová "seam sealing tent"). Pozitívom je, že ak si to zalepíte sami, urobíte to najlepšie a zároveň sa vopred zoznámite so svojím novým stanom.

Pozrite si video od Six Moon Designs ako zalepiť švy na stanoch so silikónovou úpravou.

Tu je pár krokov, ktoré Six Moon Designs odporúča pri lepení švov:

  • Pred samotným utesnením švov dôkladne skontrolujte všetky švy, aby ste sa uistili, že sú správne zošité a identifikovali prípadné nedostatky. Postavte stan a prehliadnite si ho zvnútra aj zvonka, vojdite dnu a ľahnite si, aby ste sa uistili, že vyhovuje vaším potrebám. Skontrolujte všetky švy a uistite sa, že ste so stanom spokojní ešte predtým ako začnete nanášať lepidlo na švy. Je dôležité poznamenať, že produkty po zalepení už nie je možné vrátiť v stanovenej lehote 30 dní. Naďalej však podliehajú záruke.

  • Zalepte švy - väčšina švov na stanoch Six Moon Designs sú šité ako ploché švy. Tieto švy majú nite na vnútornej strane, kde sú menej vystavené prachu a špine. Ploché švy je nutné zalepiť z vonkajšej strany stanu. Ak by ste ich lepili zvnútra, švy by sa dobre neutesnili. Pracujte v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Lepidlo naneste na všetky vonkajšie švy na tropiku pomocou plochého štetca alebo malej kefky. Ploché švy sa snažte napnúť a podržať ich otvorené, aby lepidlo dobre vsiaklo do spoja a obalilo aj nite. Ak používate vlastné nariedené lepidlo, ktoré počas aplikácie hustne, pravidelne nádobu s lepidlom pretrepte alebo rozrieďte, aby sa vám lepidlo dobre nanášalo a vsiaklo do spoja.

  • Namaľujte prúžky na podlážku. Na stany, ktoré majú podlážku zo Silicon Nylonu naneste sériu prúžkou lepidlom po celej ploche, tým zamedzíte nechcenému kĺzaniu karimatky po podlážke stanu. 

  • Sušenie vášho stanu - po nanesení lepidla na švy nechajte stan minimálne 8 až 12 hodín schnúť. Lepidlo je vysušené akonáhle nadobudne číry matný povrch, ktorý je takmer neviditeľný, šev zároveň ostáva odolný a pružný. Miesta švov po zalepení lepidlom sa vám môžu zdať lepkavé. Toto samotné vymizne počas používania stanu. 

Impregnácia švov podľa Six Moon Designs

Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa