loading spinner

Panyam 450 v Kanadských skalnatých horách

   Túto recenziu som sa rozhodla napísať, aby som pomohla ľudom s podobnou dilemou pri výbere spacáku ako som mala ja. Hľadala som nejaký trojsezónny spacák na spanie v horách. Hlavnými kritériami boli:


1. nízka hmotnosť,

2. komfort okolo 0°C,

3. cena.

 

V hmotnosti pod 1 kg jednoznačne zvíťazili páperové spacáky. Tam ale vznikla otázka – ktorý si vybrať? Na trhu je množstvo modelov od rôznych výrobcov a s veľmi rozdielnymi cenami. Zašlo to až tak ďaleko, že som musela všetky parametre spisovať do tabuľky. Až potom bolo možné modely reálne porovnať. Ako najlepšie mi vyšli spacáky od firmy Cumulus - Line Lite 400 a Panyam 450. Oba majú dolný komfort pod -6°C, čo pre mňa ako veľmi zimomravú osobu postačuje. Pokiaľ ide o kvalitu peria, 850 cuin je to najlepšie čo môže byť. Túto
hodnotu ponúkal len Cumulus a ešte jedna firma s podstatne vyššími cenami. Rozhodla som s pre Panyam 450 (nižšie sa dočítate prečo).
Môj nový spacáčik (zabral len tretinu spodnej komory v batohu) podstúpil premiéru „naostro“. Dva týždne ma sprevádzal na turistike v Kanadských Skalnatých horách. Fungoval! Teploty v noci klesali na 5 až -2°C. Ocenila som rozhodnutie kúpiť si Panyam 450, ktorý má v porovnaní s Lite Line aj sťahovací golier. Najviac sa to prejaví pri otáčaní sa v spacáku. Vtedy by všetok teplučký vzduch vyfučal von. Samotný spacák sa po roztiahnutí a pretrasení krásne nafúkne. Tých 850 cuin spraví zázraky. Človek sa v ňom cíti ako panáčik Michelin, obalený páperovo-vzduchovou izoláciou. Po celý čas mi v ňom bolo príjemne teplo. Nemusela som sa vôbec zamýšľať nad tým, čo si doňho oblečiem. Dôležitá je poriadna karimatka, aby nebolo cítiť chlad od zeme. Ak to počasie dovolilo, ráno som ho pred zbalením trošku prevetrala podľa odporúčania výrobcu.
Spacák je ušitý z tkaniny Pertex Quantum. Na dotyk je to jemná, tenučká a husto tkaná šuštiakovina. Trošku som sa obávala straty peria, na ktorú sa v recenziách sťažujú majitelia páperových spacákov. Za dva týždne som objavila tri pierka. Pri druhom som prišla na to, ako neposlušné pierko vrátiť naspäť. Takže celková strata bola len jedno pierko. :-)) Aspoň som videla čím je naplnený. Pokiaľ ide o prevedenie, spacák má sťahovaciu kapucňu, sťahovací golier a malé vnútorné vrecko. Klasika. Štandardné prevedenie zipsu je ľavé. Pokiaľ viem, dá sa objednať aj pravé. Spacáky sa dajú spájať. Zips je obojstranný a vyzerá byť z kvalitného materiálu. Pri zipsovaní má vnútorná látka tendenciu zachytiť sa do zipsu. Bude to asi daň za to, že v okolí zipsu je veľa výplne, aby dovnútra neťahalo. Keď nad tým premýšľam, je to asi jediná negatívna vec, ktorú som na spacáku
našla. Za všetko ostatné dávam veľké plus.

 

Katarína z Bardejova

 

 

Ranné sušenie spacáku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa