WHITE BOX Varič - NEXT GENERATION

WHITE BOX Varič - NEXT GENERATION

WHITE BOX Varič - je ultraľahký a odolný varič na kvapalný lieh vyrobený zo 100% recyklovaných materiálov.

Viac detailov

WB00001
Nový produkt

23,95 €s DPH

Skladom | odosielame do 24 hodín

- +

Pridať do zoznamu želaní

 
Detaily

WHITE BOX Varič - ak hľadáte ultraľahký a extrémne odolný varič alebo si chcete vytvoriť svoju vlastnú súpravu na varenie, tak tento varič je dobrou voľbou. Nazývaný tiež "Zelený" varič je vyrobený zo 100% recyklovaných materiálov a používa sa na kvapalný lieh. Vylepšený dizajn pojme viac paliva a na jedno naplnenie vydrží horieť viac ako 20 min. Na zovretie 2 šálok vody potrebujete cca 4-5 minút. Dodáva sa spolu s hliníkovým závetrím.

WHITE BOX Varič vyrobil už v roku 2006 Bill Ballowe, ktorý ako prvý navrhol dizajn otvoreného variča vyrobeného z plechoviek. Všetky ďalšie takéto variče potom boli jeho kópiami.

Používajú ho turisti na dlhých trekoch akými sú diaľkové turistické trasy v Amerike: CDT, AT, PNWT, John Muir, Bob Marshall Wilderness, PCT a na väčšine ďalších dominantných turistických trás po celom svete.
Tento hliníkový varič je vyrobený z použitých plechoviek, ktoré boli vyhodené a skončili by na skládkach odpadu, alebo v recyklačných centrách. Výrobca ako jeden z mála si dáva tú námahu, aby odstránil farebné etikety z plechoviek predtým ako ich premení na varič. Preto pri horení nevznikajú škodlivé výpary z horiacich farieb a neznečisťujú ovzdušie a vy ich nemusíte dýchať.

Vylepšený dizajn "NEXT GENERATION" ako ho výrobca nazval pojme až 75ml paliva a na jedno naplnenie uvarí až 8 šálok vody s celkovou dobou horenia viac ako 20 minút. Bol navrhnutý tak, aby ho mohli používať 2-3 osoby na dlhšie cesty alebo aj denné či víkendové výlety. Nový dizajn má teraz 25 horiacich trysiek oproti predcháchzajúcim verziám, čím sa mierne zmenšila aj šírka plameňa. Je určený na použitie s hrncami, ktoré majú priemer 12 cm a viac.
VÁHA: cca 28g

CHARAKTERISTIKA

  • Ultraľahký a odolný varič
  • Použitie pre denaturovaný lieh alebo metylalkohol
  • Nie je potrebný žiadny stojan na hrniec
  • Tento varič je veľmi efektívny a dokáže za 20 minút uvariť takmer 8 šálok vody s použitím iba 75 ml paliva
  • Za 4 minúty uvarí 2 šálky vody
  • Handmade


ROZMERY: 5,7cm x 5,7cm