Ako prať oblečenie z eVent materiálu?

Vždy postupujte podľa odporúčania výrobcu odevov. Tu sú všeobecné odporúčania pre údržbu odevov z materiálu eVent. Vyhnite sa veľkému znečisteniu, ktoré by mohlo dočasne ovplyvniť fungovanie membrány. Dôkladné umývanie všeobecne zachová a obnoví výkon produktu. Pravidelné pranie Vášho eVent odevu zvýši výkon produktu. Váš odev sa môže prať v práčke v teplej vode (40°C) s tekutým čistiacim prostriedkom a odporúčame dôkladne opláchnut aspon 2-krát, aby sa odstránili všetky stopy pracieho prostriedku z tkaniny. Odporúčame Vám po vypratí mokrý odev zavesiť a tak vysušiť. Nezabudnite sa riadiť odporúčaniami a pokynmi výrobcu odevov.

Nepoužívajte zmäkčovadlá alebo bielidlá. Nikdy nepoužívajte suché čistenie za pomoci chemikálií. Odporúčame tiež, aby ste sa vyhli žehleniu odevu, ale ak tak urobíte, nepoužívajte nastavenie pary na vyššie teploty. Pri určitých teplotách, môže teplo z naparovacej žehličky pomôcť obnoviť vodoodpudivú úpravu odevu, ale je tu aj väčší potenciál pre poškodenie tkaniny ak je teplota pri žehlení príliš vysoká.

 
Ako ošetriť DWR povrchovú úpravu?

Odev vyrobený z eVent materiálu môže obsahovať na vonkajšej strane materiálu vodoodpudivú povrchovú úpravu (DWR), ktorá slúži ako prvá prekážka voči prenikaniu vody. Časom sa povrchová úprava DWR znižuje a bude potrebné ju doplniť. Toto budete schopní zistiť podľa toho, že voda prestane stekať vo forme kvapôčok po povrchu tkaniny. Aj napriek tomu, že vodotesná membrána eVent stále bráni prenikaniu vody, jej výkon sa bude zvyšovať s pravidelnnou starostlivosťou o DWR povrchovú úpravu. Odporúčame ošetrovať DWR úpravu zároveň s bežným praním Vášho odevu. Spolu s praním odporúčame vždy používať impregnačné prostriedky pre úplné obnovenie vodoodpudivého povrchu membrány. Tieto sú k dispozícii vo forme sprejov alebo ako tekutý prostriedok sa pridávajú do prania.

Pre viac informácií o eVent navštívte www.eventfabrics.com

 

Klikni sem! Granger's ošetrovacie prostriedky na pranie technických outdoorových odevov 

(Tento text je prebratý z web stránky výrobcu a jeho preklad je chránený autorským zákonom)
Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa