Evernew je spoločnosť známa pre svoj titánový riad, ktorého výrobou sa zaoberá už 15 rokov.  Ich povesť najvyššej kvality, najľahšieho a najkompaktnejšieho vybavenia je neprekonateľná.
Titán je rohodujúcim materiálom pre použitie v outdoore. Titán je nielen mimoriadne všestranný, je tiež ľahký ako hliník, silnejší ako nerezová oceľ a úplne odolný voči korózii.

Evernew používa ne-teflónový, keramický povrch na báze kremíka a nepoužíva PFOA povrchovú úpravu. PFOA - kyselina perfluóroktánová, sa používa pri výrobe teflónu. Málo je známe o PFOA, ale to, čo je známe, vyvoláva silné obavy o ľudské zdravie - najmä dopady na deti. Sedem hlavných výrobcov teflónových povrchov súhlasilo v januári 2006 ukončiť používanie PFOA do roku 2015.

 

Všetky výrobky Evernew majú vysokú kvalitu, či už sa jedná o materiál, proces lisovania, pevnosť, odolnosť alebo povrchovú úpravu. Všetky materiály sú vyrobené spoločnosťou Nippon Steel Corporation, najväčším dodávateľom kovového materálu v Japonsku. Evernew na výrobu svojich produkov používa kvalitný titán TP35C JIS Ver.2 , ktorý je v súčasnosti najlepším materiálom na výrobu týchto produktov.

Pokiaľ ide o proces lisovania, používajú technológiu lisovania za studena "Cold Press", kdežto pri väščine čínskych produktov sa používa metóda tepelného  lisovania "Heat Press", pri ktorej dochádza k zníženiu kvality surovinového materálu rovnako ako cieľovej kvality produktu. Tepelne lisovaný titán má tmavšiu farbu, niekedy veľmi tmavo šedú až čiernu a jeho povrch nie je taký hladký. Na výrobu produktov Evernew sa používajú normálne lisovacie stroje, ale rýchlosť lisovania a teplota sú riadené skúsenými remeselníkmi.

Liehové variče a mnoho ďalších produktov tejto značky sú vyrábané z 0,4 mm plechu, sú veľmi čisto urobené a stabilná kvalita týchto výrobkov je veľmi vysoká s menej ako 3% výrobkov B triedy. Každý jeden produkt je preverený a odskúšaný pred expedovaním.

Jedine Evernew v súčasnosti ponúka ešte viac vo svojej 0,3 mm kolekcii Ultra Light výrobkov. Mnoho čínskych a dokonca aj Japonské značky sa snažia vyrábať 0,3 mm produkty, ale žiadne z nich nemali ani zďaleka taký úspech ako Evernew. Niektoré firmy hlásajú, že tiež vyrábajú 0,3 mm produkty, ale zvyčajne sú to len nejaké časti produktov a nikdy nie celé produkty.

Špeciálna pozornosť je venovaná detailom, ktoré skutočne odlišujú tieto hrnce od veľkej časti konkurencie.

Evernew hrnce spájajú kombináciu viacerých funkcií do jedného hrnca a tiez vážia menej než väčšina konkurenčných nádob. Napríklad hrniec na cestoviny je odlišný od zvyšku radu Ultralight Evernew v tom, že má sitko integrované do veka, čo je nielen praktické ale zároveň pôsobí aj ako zaujímavý doplnok. Rukoväte na Evernew hrncoch sú pre ľahké uchopenie pokryté tepelne odolným silikónom.

Evernew produkty sa vyznačujú vysokou kvalitou titánu lisovaného za studena a precíznym spracovaním a aj keď sú o niečo drahšie ako bežný štandard, prekvapia Vás a ich kúpu určite nebudete ľutovať.

 

Evernew hrnce je možné ukladať jeden do druhého a tak ušetriť kopec miesta:


Pozrite si aj zaujímavé zahraničné recenzie na Evernew produkty:

Recenzia z backpacker.com

"Sú tri nespochybniteľné pravdy: Outdoristi milujú dobré táborové jedlo, milujú ľahké vybavenie a nenávidia čistenie hrncov, zvlášť keď je polovica jedla pripálená na dne. Dodajme štvrtú: Outdoristi, ktorí pripravujú viac ako len vriacu vodu by mali so sebou nosiť hrniec Evernew.

Vďaka titánu sú tieto hrnce super ľahké a takmer rovnako tvrdé ako ťažké holandské liatinové hrnce (tzv. dutch oven). Povrchová úprava non-stick zaručuje, že už nikdy nebudete tráviť čas škrabaním pripáleného jedla. Sklápacie pogumované rukoväte pre jednoduché uchopenie a zloženie. Áno, sú tu lacnejšie možnosti ako titán, ale  žiadna z nich nebude tak dobre fungovať a nevydrží desiatky rokov. A veru je z čoho vyberať, každý si nájde vhodný hrniec pre seba." Čítaj viac tu...

Recenzia z thunderinthenight.blogspot.com