loading spinner
KVALITA PÁPERIA PAJAK

Neexistuje žiadny tepelný izolátor, ktorý by bol rovnako účinný ako biele Poľské husacie páperie. Páperie je prírodný produkt s pozoruhodnými vlastnosťami. Bez ohľadu na to, ako je stlačené má schopnosť vrátiť sa do svojej pôvodnej podoby. Samozrejme, pokiaľ sa nevráti do pôvodného objemu, stráca značnú časť svojej izolačnej schopnosti. Navyše, páperové produkty sú viac ako dvakrát ľahšie než ich syntetické náprotivky, pričom zaberajú menej ako štvrtinu ich objemu. S aktuálnym trendom, sa páperie stáva jediným racionálnym spôsobom, ako výrazne znížiť hmotnosť a udržať tepelný komfort.

Teplo a vlhkosť ľudského tela pomáhajú aktivovať štrukturálnu pamäť páperia. Táto pamäť umožňuje páperiu vrátiť sa do svojho trojrozmerného tvaru, ktorý je potrebný na to, aby bolo páperie schopné zachytiť teplý vzduch. Zachytávanie vzduchu páperím mu dáva schopnosť izolácie.


PAJAK vo svojich produktoch používa výlučne Poľské husacie páperie pochádzajúce z etického chovu, ktorý rešpektuje práva zvierat a právne predpisy Európskej únie. Každá jedna zásielka páperia prechádza kontrolou a získava certifikát kvality, ktorý overuje jeho najvyššiu úroveň a spĺňa požiadavky OKO-TEX STANDARD 100, najvyššej triedy 1.


ČO ZNAMENÁ HODNOTA PLNIVOSTI (FILL POWER)?

Plnivosť (FILL POWER) je najčastejšie používaná hodnota na určenie kvality páperia. Zahŕňa merania odoberanej vzorky o objeme jednej unce v štandardizovanom skúšobnom valci s zaťaženým piestom, ktorý stláča páperie vo valci. Objem, ktorý zaberie stlačené páperie predstavuje hodnotu plnivosti. Tento test si vyžaduje kontrolovanú teplotu, vlhkosť a prípravu vzorky. Spací vak naplnený páperím s vyššou hodnotou páperia je ľahší a lepšie stlačiteľný ako rovnako teplý spacák plnený páperím nižšej kvality. Plnivosť (FILL POWER) je vyjadrená v jednotách cu.in. (kubických palcov). Kvalita páperia 750+ (cu.in.) je považovaná za vynikajúcu.


PAJAK používa 3 druhy páperia:

+900 DIAMOND; +750 PLATINUM; +700

+900 DIAMOND
Neuveriteľných 1,5g páperia s plnivosťou +900 zaberie objem 1liter (fill volume). Ide o svetovo najvyššiu kvalitu husacieho páperia s garanciou výkonu plnivosti 900 cuin a vynikajúcim pomerom hmotnosti a teplno-izolačných vlastností.


+750 PLATINUM
Neuveriteľných 2 g páperia s plnivosťou +750 zaberie objem viac ako 1 liter (fill volume). Záruka kvality páperia 750 cuin, dlhej životnosti a vynikajúcej izolácie.


Plnivosť (Fill Power) sa hodnotí podľa objemu, ktorý zaberie jedna unnca (28g páperia). Napríklad, ak jedna uncia zaberá objem 750 kubických palcov, dosiahne hodnotu plnivosti (Fill Pover) 750 cuin.


ČO ZNAMENÁ HODNOTA 95/5

Kvalitné páperie, ktoré sa používa do špičkových spacákov obsahuje okrem veľmi jemného tzv. “prachového” páperia aj určité množstvo celých pierok, ktoré sa uvádza podielom dvoch čísiel (napr. 95/5) vyjadrujúcich percentuálne zastúpenie páperia a ostatných zložiek peria.
Zámerom špičkových výrobcov akým je PAJAK je minimalizácia podielu ostrých častí peria a kostrnok na celkovom objeme. 

 

 

 

 

 

 


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa