Woolpower® je vysoko-funkčné termoprádlo pochádzajúce zo Švédska. Woolpower® je kolekcia odevov, ktoré môžu byť kombinované rôznymi spôsobmi v závislosti na teplote a vykonávanej činnosti. Tieto odevy sú vyrobené z pôvodného materiálu Ullfrotté. Sú vyrábané v továrni v Östersund.

Materiál je v rôznych hmotnostiach, z ktorých každá má inú funkciu a výhody. Gramáž materiálu je vyjadrená v gramoch pleteniny na  a je dostupná v hodnotách 200, 400, 600 a 800 g / m².

 

MATERIÁL ULLFROTTÉ ORIGINÁL

Ullfrotté Originál je materiál vyvinutý Woolpower AB v Östersund v roku 1970 v spolupráci so švédskou armádou, vedcami, lekármi a odborníkmi na prežitie. Textil je vysoko odolný voči opotrebovaniu a skladá sa z jemnej vlny Merino, polyamidu/polyesteru a vzduchu.

Ullfrotté Originál je z 80% vzduch. Materiál je pletený tak, že jedna strana je hladká a druhá strana má froté slučky. Vysoké froté slučky v kombinácii s vlnkami vo vlnených vláknach, vytvárajú úplet schopný zadržiavať veľa vzduchu. Až 80% materiálu v skutočnosti tvorí vzduch, čo znamená, že materiál má vynikajúcu schopnosť udrziavať telesné teplo. Čím viac vzduchu udržíte okolo tela, tým viac tepla, môžete udržať.


Veľmi vysoký úplet materiálu Ullfrotté Originál má len niekoľko k telu kontaktných bodov, čím sa znižuje počet bodov, ktorými telesné teplo môže unikať.

Materiál Ullfrotté Originál je priedušný a umožňuje ľahko odviesť vlhkosť od tela. Ak je horúco a potíš sa, tlak pary sa hromadí vo vnútri odevu. Molekuly vlhkosti sa snažia dostať von, kde je vzduch chladnejší a tlak nižší. Ak je materiál voľný a vlákna majú správne vlastnosti, pomáhajú odvádzať vlhkosť od tela.

Mäkký povrch froté úpletu Ullfrotté Originál je možné pohodlne nosiť priamo na pokožku čím sa maximalizuje udržanie telesného tepla, a zároveň pomáha odvádzať vlhkosť preč od pokožky. Materiál Ullfrotté Originál udržuje telesné teplo, aj keď je vlhký.


MERINO VLNA Z ARGENTÍNSKEJ PATAGÓNIE

Merino vlna je známa ako veľmi jemná, mäkká a vlnitá vlna, ideálna pre odevy nosené priamo na kožu. Vlna používana v Ullfrotté Original má 22 mikrónov, čo znamená hustotu vlnených vlákien 22000 na milimeter. To má za následok, že vlna je prijemná na nosenie a je taktiež odolná.Tento materiál je odolný

Vlna je materiál s vynikajúcimi vlastnosťami, ale jej  odolnosť proti opotrebovaniu nie je najvhodnejšia. Aby bolo možné pridať maximálnu odolnosť proti opotrebeniu, vlna je miešaná z ⅓  so syntetickými vláknami. Merino vlna je najbližšie k telu, zatiaľ čo polyester je umiestnený na vonkajšej strane pre najväčšiu odolnosť proti opotrebeniu.

 

Je takmer bez švov

Ullfrotté Original je pletený na špeciálne konštruovaných strojoch, kde je všetko od veľkosti froté slučiek až po hustotu stehu starostlivo kontrolované. Každá časť odevu je pletená na kruhových pletacích strojoch a je úplne bez švov


VÝROBA

Produkty od Woolpower sú 100% vyrábané vo Švédsku vo oblasti Östersund. Kvalita  produkcie je zaistená a certifikovaná podľa normy ISO 9001:2000.

Materiál použitý vo výrobkoch Woolpower ® je z 2/3 jemná merino vlna a z 1/3 syntetický materiál. Merino vlna použitá na výrobu pochádza z oviec v Patagónii, ktorých vlákna sú oveľa jemnejšie ako u ostatných oviec, a tak aj vlna z týchto oviec je mäkšia a jemnejšia

Cieľom Woolpower je vytvárať vysoko kvalitné, vysoko funkčné výrobky s dlhou životnosťou. Kvalita produkcie v Östersund je kontrolovaná a certifikovaná v súlade s normou ISO 9001:2000


Tu je niekoľko dôvodov, prečo výrobky od Woolpower ponúkajú tak vysoký štandard kvality a dlhovekosť:

 

Už malý počet švov môže odierať a trhať sa

Woolpower odmieta švy na odevoch, pretože sú najslabšiu časťou materiálu a predstavujú najvyššie riziko natrhnutia. Okrem toho, švy sú všeobecne menej pružné a nie sú tak mäkké ako zvyšok odevu, a tak odev s menším počtom švov je oveľa pohodlnejší. To je dôvod, prečo je väčšina Woolpower odevov vyrobené z hotových "rúr", a preto majú menej švov. Dokonca aj manžety pre obe ruky a nohy sú vyrobené z jedného kusu.


Výroba je remeslo

Najdôležitejšie vo Woolpower nie je vyrobiť čo najviac oblečenia, ale vyrábať oblečenie najvyššej kvality. Preto v celom výrobnom procese Woolpower existujú rôzne kontroly a skúšky, aby sa zabezpečilo, že nedôjde k žiadnym chybám. Každý odev je vyrobený jednou krajčírkou, ktorá tiež robí finálnu kontrolu kvality na hotovom výrobku. Krajčírka skontroluje ušitý odev a schváli ho našitím vysačky so svojím menom.

Samozrejme, aj tu môže dôjsť k chybe. Ak sa jedná o kozmetickú vadu, ktorá nemá vplyv na funkčnosť, vtedy je odev predávaný ako druhotriedny vo výrobnej predajni. Ak je chyba natoľko vážna, že výrobok nemôžu predať, dáva sa preč na charitu.


Nie je to 100% vlna

Vlna je jedinečná surovina s mnohými pozitívnymi vlastnosťami. Vlna však nie je tak odolná voči opotrebovaniu ako syntetické vlákna. Z tohto dôvodu sa nevyrávajú odevy zo 100% vlny, ale vlna je miešaná s polyesterom, okrem iných vlákien, čo umožňuje udržať vlastnosti vlny a zároveň zabezpečiť odolnosť odevu.


(Tento text je prebratý z web stránky výrobcu a jeho preklad je chránený autorským zákonom)


Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Uvedené ceny sú s DPH

Pokladňa