Cumulus Comforter L500

Cumulus Comforter L500

Cumulus Comforter L500


warranty_cumulus10.pngViac detailov

Znížená cena
CU0000033
Nový produkt

237,65 €s DPH

245,00 €s DPH

-3%

Skladom | odosielame do 24 hodín

- +

Pridať do zoznamu želaní

freeshipping sr/cr
 
Detaily
Cumulus Comforter L500

Je vôbec možné pohodlne sa vyspať v lete, keď jednu noc stanujete v teplom údolí a na ďalší deň sa presuniete do vysokej nadmorskej výšky a spíte v studenom bivaku? Ako môžete premeniť časť svojho spacieho systému na nástroj prežitia v ťažkých zimných podmienkach? Odpoveď: Zaobstarajte si Comforter!
Comforter L500 je jedným z produktov série "Ultralight Modular Line", ktorá bola vytvorená v spolupráci s francúzskym novinárom Antoine Sachsom. Modulárne komfortery, ktoré vyvinul boli prijaté stovkami nadšených prívržencov ultralight trekkingu.
Váži len 750 gramov a je vyrobený z tkaniny Pertex Quantum 27g/m² s náplňou 500 g najlepšieho husacieho páperia  850 cu. in. Comforter M400 je viacúčelový, pokiaľ ide o izoláciu a vhodný pre výšku postavy do 195cm. Pomer plnivosti je optimalizovaný na režim quilt-u. Má širokú amplitúdu použitia, od 25 ° C do -6 ° C.
Niektoré integrované elastické prvky umožňujú vytvorenie priestoru pre nohy na jednej strane a golier pre krk na strane druhej, niektoré slučky sa používajú na vytvorenie tunela. Výsledkom je quilt, spací vak bez kapucňe a bez izolácie na chrbte. Keď sa ochladí, pred spaním je vhodné zatriasť quiltom v polohe U, aby sa viac páperia dostalo na vrchol. Tepelný komfort používania je okolo 0°C. Samozrejme sa môže použiť aj pri nižších teplotách v závislosti od toho čo máte oblečené, keď spíte.
Obdĺžnikový tvar je zámerom, ktorý sa v prípade núdze dá použiť na vytvorenie izolačnej ochrany (pre trup, paže a hlavu) pri použití pod širokou bundou. V statickom používaní, tento "režim bundy" vám umožní vysporiadať sa v pohotovostnom režime s teplotou -12°C. Slúži ako perfektné záložné riešenie pre rýchlych, ale opatrných horolezcov.
Comforter je možné použiť aj do vnútra klasického spacieho vaku pre väčšiu odolnosť, alebo do hamaky... a samozrejme, tiež na domáce použitie, pri ktorom môžete očakávať veľké úspory na vykurovaní.Materiál: Pertex Quantum, 27 g/m²


Váha

Celková hmotnosť: 750 g

Hmotnosť páperia: 500 g

Hmotnosť nenaplneného spacáku: 250 g


Charakteristika

  • Výplň: Poľské husacie páperie, 850 cuin
  • Konštrukcia: “H” komory
  • Možno ho použiť ako: prikrývku, quilt, dodatočnú izoláciu do bežného spacieho vaku, páperovú izoláciu do vnútra širšej bundy, izoláciu do hamaky.
  • Elastické prvky pre vytvorenie goliera a priestoru pre nohy
  • Slučky umožňujúce uzavrieť prikrývku alebo ju pripojiť ku karimatke
  • Možnosť pohybu výplňe pre dosiahnutie želaného rozloženia páperia pre aktuálne použitie
  • Efektívnejšie využitie páperia v porovnaní s bežným spacákom
  • Veľký sieťovaný úložný vak pre skladovanie

Teplotné charakteristiky

Komfort: 0 ˚C

Limit: -6 ˚C


Rozmery

Vhodný na výšku: do 195 cm

Rozmery: 227 cm x 140 cm

Rozmery  úložného vaku (výška/priemer): 26/18 cm

Objem úložného vaku: 6,6 l

Počet páperových komôr: 13