loading spinner

CUMULUS Quilt 450

Váha 710g | Páperie 450g, 850 cuin | Komfort -1˚C

Viac detailov

Nový produkt

Nákupom tohto produktu môžete získať 410 vernostných bodov. Váš košík potom bude obsahovať 410 vernostných bodov za ktoré môžete získať zľavu vo výške 6,15 €.


 
Detaily

Cumulus Quilt 450 - je vhodný pre použitie aj pri teplotách mierne pod nulou. Quilt 450 v kombinácii s dobrou karimatkou je o niečo účinnejší ako model Cumulus Panyam 450, pretože rovnaké množstvo páperia vypĺňa o niečo menší priestor. Quilt nemá kapucňu (vhodné použiť čiapku) a je aj o niekoľko centimetrov kratší, ale čo je najdôležitejšie, oveľa väčšie percento páperovej výplne je použité pre izoláciu. Rovnako ako aj pre iné produkty tejto série výrobca použil tkaninu Pertex Quantum s hmotnosťou 29 g / m² a poľské husacie páperie najvyššej kvality 850 cuin.

V tejto novej verzii Cumulus pridal zips do spodnej časti quiltu, ktorý môžete podľa potreby odzipsovať a vvvetrať si nohy ak vám je teplo, alebo ho môžete úplne odzipsovať a použiť ako obyčajnú prikrývku dostatočne veľkú pre dvoch ľudí počas teplých nocí.

Taktiež ho môže upevniť ku karimatke a používať namiesto spacáku. Ďalšou výhodou okrem zipsu je aj spôsob upevnenia quiltu ku karimatke, ktorý je teraz jednoduchší a pohodlnejší pre užívateľa.VÁHA

Celková hmotnosť: 710 g

Hmotnosť páperia: 450 g

Hmotnosť nenaplneného spacáku: 260 g


MATERIÁL

Tkanina: Pertex® Quantum DWR, 29 g/m²

Výplň: Polish goose down, 850 cuin


TEPLOTNÉ CHARAKTERISTIKY

Komfort: -1 ˚C

Limit: -7 ˚C

Extrém: - ˚C


CHARAKTERISTIKA

 • Konštrukcia: "H" komory
 • Kontinuálne komory
 • Obojsmerný YKK zips s dvoma jazdcami v spodnej časti quiltu umožňuje vytvorenie tzv. "footbox"-u
 • Zips je možné rozopnúť pre lepšie odvetranie aj úplne otvoriť a používať quilt ako prikrývku pre dvoch
 • Izolačná komora plnená páperím po celej dĺžke zipsu
 • Extrémne nízka váha v pomere k množstvu použitého páperia
 • Páperie ako izolácia tu funguje efektívnejšie ako v spacom vaku
 • Elastické popruhy pre upevnenie k matracu
 • V prípade potreby možnosť zabezpečiť quilt pri krku elastickou sťahovacou šnúrkou
 • Môže byť použitý aj ako vložka do spacieho vaku za účelom zlepšenia izolácie
 • Veľký sieťovaný úložný vak pre skladovanie


ROZMERY

Vhodný na výšku: do 185 cm

Dĺžka spacáku: 195 cm

Šírka (vrch/spodok): 65/50 cm / ako prikrývka (vrch/spodok) 130/100

Rozmery  úložného vaku (výška/priemer): 25/17 cm

Objem úložného vaku: 5 l

Počet páperových komôr: 15


ZÁRUKA:
10 rokov

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA PÁPERIAAKO SA SPRÁVNE STARAŤ O PÁPERIE?PREČO SPACÁK OD CUMULUS?

 
Vlastnosti
Hmotnosť710 g
Kvalita peria850 cuin (EU)
 
VÝHODY QUILTOV


Quilty majú svojich prívržencov ale taktiež aj odporcov. Samozrejme každý je odlišný a má iné priority. Niekomu je teplejšie v spacáku a cíti sa lepšie ak má niečo tesne omotané okolo tela, či zastáva názor, že váha spacáku stojí za to.

Quilty zase ocenia ľudia, ktorí chcú ušetriť na hmotnosti, najmä počas dlhých trekov, kde sa počíta každý gram a kolená, členky a chrbát poďakujú na každom kroku dlhej ceste, ak ušetríte na váhe svojej výbavy. Sympatizanti využívajú výhody quiltu a oveľa pohodlnejšie sa im v ňom spí.


Aké sú výhody quiltov?

Úspora hmotnosti

Ľudia uprednostňujú quilt pred spacákom najmä preto, lebo chcú ušetriť na váhe a nosiť so sebou spacák je pre nich nosenie zbytočnej váhy navyše.
Stlačená páperová alebo syntetická izolácia pod telom neposkytuje žiadnu izoláciu a nedrží teplo. Ak máte dobrú karimatku na izoláciu od zeme potom stlačená izolácia pod telom je zbytočná a nepotrebná. Quilty sú ľahšie oproti spacáku aj kôli chýbajúcemu zipsu a kapucni.

Úspora nákladov


Quilty sú obvykle lacnejšie, pretože na ich výrobu sa použije menej izolácie, vonkajšej tkaniny, nemajú zipsy, kapucňu…

Sloboda pohybu

Quilt v porovnaní s klasickým spacákom je vhodnejším riešením pre tých, ktorí radi spia na boku alebo na bruchu. Taktiež quilt poskytuje väčšiu slobodu pohybu v porovnaní s klasickým múmiovým spacím vakom.

Ak ti nevyhovuje spať v múmiovom spacom vaku, pretože sa v ňom cítiš stiesnene a nepohodlne, potom spanie v quilte bude pre teba to pravé.

Sloboda výberu oblečenia


V quilte môžeš mať na sebe oblečené čokoľvek čo ti práve vyhovuje a tak sa lepšie prispôsobiť vonkajšej teplote. Na zahriatie hlavy môžeš použiť čiapku či čokoľvek iné a nemusíš sa dusiť v kapucni.

V prípade potreby sa môžeš do quiltu teplejšie obliecť a tým zvýšiť jeho teplotný komfort. Pokiaľ budeš potrebovať vyliezť z quiltu v zime a už budeš mať na sebe teplejšie oblečenie, nestratíš tým všetko akumulované teplo a nemusíš polonahý mrznúť v stane, či rýchlo sa pokúšať obliecť.


Väčšia efektivita

Quilty sú účinnejšie a majú vynikajúci pomer tepla k hmotnosti. Sú skonštruované tak, aby sa dosiahla minimálna váha a zachovali sa výborné teplené vlastnosti, bez zbytočnej izolácie, ktorá je stlačená pod telom a teda málo efektívna. Sú ľahšie aj kôli chýbajúcej kapucni a zipsu. Pre dosiahnutie plnej účinnosti quiltu je dôležité ho používať spolu s karimatkou o ktorú sa quilt upína. Čím vyšší je jej tepelný odpor, tým lepšie izolačné vlastnosti ti vie quilt poskytnúť.  

 
Jednoduchosť

Quilty sú jednoduché, majú jednoduchý tvar a nemajú zips, ktorý by sa mohol pokaziť (úspora na hmotnosti). Vzhľadom k ich jednoduchosti je možné si ich lepšie prispôsobiť vlastným potrebám na rozdiel od spacáku.

 
Univerzálnosť

Niektoré typy quiltov je možné po rozložení používať aj ako prikrývku alebo ich možete tvarovať a utesniť okolo svojho tela. Prídavné funkčné prvky ako sú: krídla, slučky, popruhy na bokoch, suché zipsy alebo elastické prvky na vytvorenie footbox-u, či rôzne iné sťahovacie prvky ti pomôžu prispôsobiť quilt svojím skutočným potrebám a vonkajším podmienkam. Niektoré quilty obsahujú integrovaný footbox, alebo je možné dodatočne vytvoriť priestor pre nohy a udržať ich v teple, keď sa ochladí.


Všestranné použitie

Quilt môžeš použiť ako vrchnú prikrývku, na spodok hamaku alebo ako plášť. Taktiež je možné ho používať do vnútra klasického spacieho vaku s cieľom zlepšiť jeho tepelnú izoláciu, či na domáce použitie a tak ušetriť na kúrení.
Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30):

 • 30 dní na vrátenie tovaru
  30 dní na vrátenie tovaru
  Spokojnosť zaručená

  30 dní na vrátenie tovaru

  30 dní na vrátenie produktu

 • Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h

  Doručenie do 24h

  Doručenie tovaru nasledujúci deň po odoslaní

 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma
  doprava zdarma od 100€

  Doprava zdarma

  doprava zdarma od 100€

Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa