HMG 3400 Windrider

HMG 3400 Windrider

Hyperlite Mountain Gear 3400 Windrider

Viac detailov

Nový produkt

355,00 €s DPH

Skladom | odosielame do 24 hodín

- +

Pridať do zoznamu želaní

free shipping
 
Detaily
Hyperlite Mountain Gear 3400 Windrider - je 55 litrový ultraľahký batoh s váhou 907g, ktorý bol vybraný časopisom Backpacker ako "Najlepší ultraľahký batoh". Je ideálny na turistiku, horolezectvo, alebo zimnú turistiku. Model 3400 má o 15 litrov väčší objem v porovnaní s modelom 2400 Windrider, takže pohodlne sa do neho zmestia všetky vaše veci, keď vám 40l jednoducho nestačí. S extra objemom sa z neho stáva ideálny ultralight batoh na dlhé treky ako napr. v Amerike známy Pacific Crest Trail alebo Continental Divide Trail, kde sú možnosti na doplnenie zásob menej časté. Tento batoh je dostatočne priestranný, svedčí o tom aj fakt, že mnohí ho používajú pre cestovanie do oblastí, kde je nutné nosiť so sebou kontajnery na ochranu jedla pred medveďmi, ktoré sú vyžadované napr. v niektorých národných parkoch v USA.
3400 Windrider má len to, čo skutočne potrebujete a nič naviac. Je vyrobený z ultra-odolného, ľahkého a 100% vodeodolného materiálu Dyneema® Composite (predtým nazývaný Cuben) a určite bude jedným z najpohodlnejších ruksakov, aké si kedy vlastnil. Má roll-top uzáver, horný kompresný popruh, štyri bočné kompresné popruhy, vnútorný sieťovaný hydratačný vak, hydratačný port, odnímateľnú vnútornú hliníkovú oporu, hrudný popruh a tri praktické vonkajšie sieťované vrecká pre väčší objem a sušenie vlhkých vecí počas pochodu.


Materiál

Telo: Biely - 50D Dyneema®/Poly Hybrid alebo čierny 150D

Spodok: Dvojité vystuženie, materiál 150D Dyneema®/Poly Hybrid

Vonkajšie vrecká: Sieťovina


Charakteristika

 • Obsahuje dve odnímateľné, tvarované hliníkové opory
 • Tri praktické sieťované vonkajšie vrecká po bokoch a vzadu batoha - pre ľahkú identifikáciu uloženého vybavenia vo vnútri a rýchlejšie vysušenie mokrého vybavenia
 • Polstrovaný antimikrobiálny bedrový pás. Bedrový pás Dyneema® Hardline s 0,3 cm pevnou penou s uzavretými bunkami a 0,95 cm penou s uzavretými bunkami pokrytý sieťovinou
 • Dve nepremokavé vrecká Dyneema® Hardline na bedrovom páse so zipsom #5 YKK vhodné na uloženie občerstvenia alebo elektroniky

Systém kompresie tvorí:

 • Rolovacie uzatváranie so suchým zispom
 • Horný systém kompresie Y-strap – určený na pripevnenie karimatky, bundy alebo iného vybavenia
 • Bočné kompresné popruhy na stiahnutie batoha a na upevnenie turistických paličiek
 • Slučka na cepín. Držiak na cepín sa dá zakúpiť samostatne
 • Hrubšie polstrované ramenné popruhy s odvodom vlhkosti, antimikrobiálna sieťovaná tkanina umožňuje mäkké vystuženie s maximálnym prúdením vzduchu. Ramenné popruhy Dyneema® Hardline s 0,95 cm penou s uzavretými bunkami pokryté sieťovinou, penový 0,64 cm zadný panel.
 • Nastaviteľný hrudný popruh so samonapínacím elastickým prúžkom pre dokonalé prispôsobenie
 • Hrudný popruh je ukončený kvalitnou sponou s integrovanou signálnou píšťalkou, ktorú máte vždy po ruke.
 • Vnútorný sieťovaný hydratačný vak s otvorom na hadičku
 • Dvojité vystuženie dna batoha
 • Úplné utesnenie hlavných švov
 • Dodatočné spevnenie na všetkých záťažových bodoch
 • Šité špeciálnou niťou odolnou roztrhnutiu (Tex 69 thread)
 • Dodatočné popruhy pre upevnenie snežníc alebo iného výstroja možno dokúpiť samostatne

Váha

Biely: 907g

Čierny: 950g


Objem

Vnútorný: 55L

Vonkajší: 9.8L

Centrálne vrecko: 5L

Bočné vrecká: 2.5L


Nosnosť: 11-18 kg

Rozmery

Horný obvod - 101.6cm
Spodný obvod -  85,1 cm
Plná výška po rozvinutí - 86,4 cm
Chrbtová šírka - 26,7 cm


Ručne vyrobené v Maine, USA
Hyperlite Mountain Gear (HMG) vyrába ultraľahké batohy určené pre použitie od jednodňových výletov až po dlhšie výpravy. Batohy sú vyrobené zo 100% vodeodolného materiálu Dyneema® Composite s podlepenými švami. Pri použití s ultraľahkými úložnými vreckami, Vám poskytnú nepremokavý systém pre váš výlet. Polstrované ramenné popruhy a bedrový pás, polstrovaná bedrová opora a tvarované hliníkové opory, poskytujú super pohodlné nosenie. Tieto odľahčené Cuben batohy boli špeciálne navrhnuté pre turistiku, horolezectvo a lezenie v ľade, ale sú vhodné aj pre cyklistiku, rafting, či jednodňovú turistiku.

Prečo vyhral: "Na tak odolný batoh, je prekvapivo ľahký a neuveriteľne pohodlný, aj keď ho ťaháte pri plnom naložení 20 kg. Ponúka všetko, čo potrebujete od batoha pre viac denné výlety a nemá nič nepotrebné navyše. Objem 55 l (plus ďalších 10 l v úložných vreckách) znamenal, že náš tester ho bol schopný naplniť ľahkým trojsezónnym spacákom a oblečením, jedlom na 10 dní, varičom, palivom a 4 litrami vody v hydratačnom vaku a ešte stále mu zostal voľný priestor pod suchým zipsom rolovacieho uzáveru. A ako by toho nebolo dosť, materiál Dyneema je plne vodeodolný." 
Veľkostná tabuľka


Your torso length, not your height, determines your pack size. We recommend the following to determine yours:

 1. Tilt your head slightly forward to locate the bony bump at the base of your neck. (This is your 7th cervical (or C7) vertebra).
 2. Using a flexible tape measure, have someone measure starting at that spot and running down along the curve of your spine.
 3. Place your hands on your hips so you can feel your iliac crest, which serves as the “shelf” of your pelvic girdle. (It’s the first hard thing you feel when you run your fingers down from the sides of your ribcage.) Position your hands so your thumbs are reaching behind you.
 4. Have your friend finish measuring at the point where the tape crosses an imaginary line drawn between your thumbs. This distance is your torso length.
  • Small (15.0” - 17.0” torso) -> 38cm - 43,18cm
  • Medium (17.0” - 19.0” torso) ->  43,18cm - 48,26cm
  • Large (19.0” - 21.0” torso) -> 48,26cm - 53,34cm
  • Tall (21.0”+ torso)  -> 53,34cm
 5. If your measurement falls right in between sizes (for example, if you have a 17.0” torso, so you are right on the line between a Small and a Medium), we suggest you choose the larger torso size.