HMG 2400 Windrider

HMG 2400 Windrider

Hyperlite Mountain Gear 2400 Windrider

Viac detailov

Nový produkt

345,00 €s DPH

Skladom | odosielame do 24 hodín

- +

Pridať do zoznamu želaní

free shipping
 
Detaily
Hyperlite Mountain Gear 2400 Windrider - je vlajkovou loďou HMG ultralight batohov a je prvou voľbou pre dlhé treky a diaľkové pochody ako napr. v Amerike známy Appalachian Trail.
Tento 40 litrový a 799 gramov vážiaci batoh je ideálny pre víkendové výlety, či dlhé treky, kde sú k dispozícii odberné miesta pre doplnenie zásob, ako je v Amerike AT, Long Trail, alebo El Camino de Santiago.
Batoh 2400 Windrider poskytuje optimálnu rovnováhu medzi odolnosťou, hmotnosťou, komfortom a výkonnosťou. Hyperlite Mountain Gear garantuje kvalitu svojich výrobkov, ktoré sú všetky vyrábané a testované v ich domovskom meste Maine s využitím najmodernejších materiálov a technológií aké sú dnes k dispozícii. Výrobca vylepšil tento ultraľahký batoh tak, že má len to, čo skutočne potrebujete a nič naviac. Je ľahký a odolný a bude jedným z najpohodlnejších ruksakov, aké si kedy vlastnil.
Hyperlite Mountain Gear vyrába všetky batohy s ultra-odolného, ľahkého a 100% vodeodolného materiálu Dyneema® Composite (predtým nazývaný Cuben). Cieľom výrobcu je zväčšiť Váš pôžitok z turistiky s ľahkým batohom na chrbte. U tohto batoha nie je žiadnym prekvapením, že ho časopis Backpacker vyhlásil za  "Najlepší ultraľahký batoh".
Má roll-top uzáver, horný kompresný popruh, štyri bočné kompresné popruhy, vnútorný sieťované vrecko pre uloženie hydratačného vaku, hydratačný port, odnímateľnú vnútornú hliníkovú oporu, hrudný popruh a tri vonkajšie sieťované vrecká pre väčší objem a skladovanie - ideálne poslúžia na uschovanie občerstvenia počas dňa, vodného vaku, extra bundy, alebo sušenie vlhkých vecí za pochodu.

Materiál

Telo: 50D Dyneema®/Poly Hybrid - biela verzia, 150D Dyneema®/Poly Hybrid - čierna verzia

Spodok: Dvojité vystuženie, materiál 150D Dyneema®/Poly Hybrid

Vonkajšie vrecká: Sieťovina


Charakteristika

 • Odnímateľné, flexibilné hliníkové opory
 • Tri vonkajšie sieťované vonkajšie vrecká po bokoch a vzadu batoha - pre ľahkú identifikáciu uloženého vybavenia vo vnútri a rýchlejšie vysušenie mokrého vybavenia
 • Ramenné popruhy Dyneema® Hardline s 0,95 cm penou s uzavretými bunkami pokryté sieťovinou
 • Systém kompresie
 • Rolovacie uzatváranie s bočnými kompresnými popruhami pre vertikálnu kompresiu
 • Bočné kompresné popruhy pre horizontálnu kompresiu
 • Horný systém kompresie Y-strap – určený na ďalšie zabezpečenie vybavenia
 • Bedrový pás Dyneema® Hardline s 0,3 cm pevnou penou s uzavretými bunkami a 0,95 cm penou s uzavretými bunkami pokrytý sieťovinou
 • Vrecká na zips Dyneema® Hardline na bedrovom páse so zipsom #5 YKK
 • Nastaviteľný hrudný popruh so samonapínacím elastickým prúžkom pre lepšie prispôsobenie
 • Držiak na cepín
 • Vnútorný sieťovaný hydratačný vak s otvorom na hadičku
 • Štyri vonkajšie prevliekacie spony Triglide 
 • Špeciálne vyvinuté utesnenie na všetkých bočných švoch a všetkých všitých prvkov


Váha

Biely - 799g

Čierny - 839g


Nosnosť:
9-18 kg


Objem

Vnútorný: 40L

Vonkajší: 9.8L

Centrálne vrecko: 5L

Bočné vrecká: 2.5L


Rozmery

Horný obvod: 95.3cm

Spodný obvod: 85.1cm

Výška (po rozvinutí): 72.6cm

Chrbtová šírka: 26.7cm


Ručne vyrobené v Maine, USA

 
Hyperlite Mountain Gear (HMG) vyrába ultraľahké batohy určené pre použitie od jednodňových výletov až po dlhšie výpravy. Batohy sú vyrobené zo 100% vodeodolného materiálu Cuben s podlepenými švami. Pri použití s ultraľahkými úložnými vreckami Cuben, Vám poskytnú nepremokavý systém pre váš výlet. Polstrované ramenné popruhy a bedrový pás, polstrovaná bedrová opora a tvarované hliníkové opory, poskytujú super pohodlné nosenie. Tieto odľahčené Cuben batohy boli špeciálne navrhnuté pre turistiku, horolezectvo a lezenie v ľade, ale sú vhodné aj pre cyklistiku, rafting, či jednodňovú turistiku. 
Veľkostná tabuľka


Your torso length, not your height, determines your pack size. We recommend the following to determine yours:

 1. Tilt your head slightly forward to locate the bony bump at the base of your neck. (This is your 7th cervical (or C7) vertebra).
 2. Using a flexible tape measure, have someone measure starting at that spot and running down along the curve of your spine.
 3. Place your hands on your hips so you can feel your iliac crest, which serves as the “shelf” of your pelvic girdle. (It’s the first hard thing you feel when you run your fingers down from the sides of your ribcage.) Position your hands so your thumbs are reaching behind you.
 4. Have your friend finish measuring at the point where the tape crosses an imaginary line drawn between your thumbs. This distance is your torso length.
  • Small (15.0” - 17.0” torso) -> 38cm - 43,18cm
  • Medium (17.0” - 19.0” torso) ->  43,18cm - 48,26cm
  • Large (19.0” - 21.0” torso) -> 48,26cm - 53,34cm
  • Tall (21.0”+ torso)  -> 53,34cm
 5. If your measurement falls right in between sizes (for example, if you have a 17.0” torso, so you are right on the line between a Small and a Medium), we suggest you choose the larger torso size.