loading spinner

THERMAREST NeoAir® XLite™ NXT MAX

Váha: 510g regular wide

Viac detailov

Nový produkt

265,00 €

skladom | odosielame do 24 hodín

- +

Nákupom tohto produktu môžete získať 285 vernostných bodov. Váš košík potom bude obsahovať 285 vernostných bodov za ktoré môžete získať zľavu vo výške 4,28 €.


 
Detaily

THERMAREST NeoAir® XLite™ NXT MAX - je obdĺžniková verzia karimatka NeoAir XLite, ktorá je dlhodobo jednou z najobľúbenejších ultraľahkých karimatiek na dlhých trekoch pre svoj dobrý pomer medzi váhou, funkčnosťou a zbaliteľnosťou.

Nová NeoAir XLite NXT je teraz pohodlnejšia a teplejšia, je o cca 1 cm vyššia a ponúka tiež vyššiu hodnotu tepelného odporu R value 4,5. 

Thermarestu sa podarilo odstrániť jednu vec, ktorú väčšina ľudí na tejto karimatke najviac nenávidela a to šušťavý zvuk karimatky, keď ste sa na nej prevaľovali. Tomu je už koniec. Therm-a-Rest tvrdí, že nová XLite NXT je približne o 83 % tichšia ako jej predchádzajúci model.

S hmotnosťou iba 510 g vo veľkosti Regular Wide a s hodnotou tepelného odporu 4.5 je najuniverzálnejšou trojsezónnou karimatkou na trhu vhodnou aj do chladnejšieho počasia.

Vnútornú konštrukciu karimatky tvoria priečne komory oddelené prepážkami, ktoré zabraňujú vlneniu karimatky a zvyšujú jej stabilitu. Protišmykový materiál  je príjemný na dotyk.

Je k dispozícii v dvoch veľkostiach, tak aby ste si mohli vybrať veľkosť, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

Karimatka je vybavená vysoko výkonným patentovaným ventilom WingLock™, ktorý umožňuje 3x rýchlejšie nafúknutie vďaka väčšiemu otvoru a jednosmernému toku vzduchu. Tak ako všetky karimatky Therm-a-Rest je vyrobená s garanciou kvality a s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Súčasťou balenia je úložné vrecko, vrecko na nafúknutie karimatky a sada na opravu. Po zbalení je menšia ako litrová fľaša.Thermarest hovorí:
"Karimatka NeoAir XLite vám poskytne viac tepla a pohodlia na jeden gram váhy než akákoľvek iná 3-sezónna nafukovacia karimatka na trhu. Naša technológia poskytuje výkon s minimálnou váhou a s objemom menším ako litrová fľaša."

Tkanina je ešte jemnejšia na dotyk s pokožkou a odolnejšia a to všetko bez navýšenia hmotnosti a objemu. Jednoducho neexistuje lepšia voľba karimatky pre náročných horolezcov či ultralight minimalistov, ktorí počítaju každý gram.

Táto karimatka vyhrala viacero ocenení a bola vyhodnotená ako najlepšia karimatka v kategórii Ultralight od OutdoorGearLab.


CHARAKTERISTIKA

 • Tichý a ničím nerušený spánok: výsledkom vylepšenej vnútornej konštrukcie je tichá karimatka.
 • Ultraľahká a pohodlná: hrúbka karimatky 7,6 cm, priečne komory oddelené prepážkou a plný obdĺžnikový tvar s ešte väčšou plochou na spanie poskytuje prvotriedne pohodlie s minimálnou hmotnosťou.
 • Celoročne využiteľná: patentovaná reflexná technológia ThermaCapture™ a vnútorné trojuholníkové komory Triangular Core Matrix™ odrážajú telesné teplo a znižujú tepelné straty, s hodnotou tepelného odporu R 4,5 je karimatka je vhodná aj pre celoročné použitie.
 • Výborne zbaliteľná: Prepracovaná konštrukcia a nízkoobjemové materiály umožňujú XLite NXT MAX zbaliť sa približne do veľkosti bežnej 1-litrovej fľaše na vodu.
 • Vysokovýkonný patentovaný ventil WingLock™: Delivers fast one-way inflation and rapid deflation without giving up the ability to easily purge air while you lay on it for comfort micro-adjustments. Pre rýchle nafúknutie a vyfúknutie karimatky. Ventil je jednocestný a umožňuje až 3-násobne rýchlejšie nafúknutie karimatky. Na vyfúknutie karimatky stačí len otočiť ventil a rolovaním vytlačiť zvyšný vzduch z karimatky.
 • Viac veľkostí: Dve veľkosti na výber vám umožnia vybrať si takú karimatku, ktorá bude ideálna pre váš spací systém.

REGULAR WIDE

R-Value: 4,5
Rozmery: 183 x 64 x 7,6 cm
Zbalené rozmery: 28 x 12 cm
Váha: 510 g

LARGE
R-Value: 4,5
Rozmery: 196 x 64 x 7,6 cm
Zbalené rozmery: 28 x 12 cm
Váha: 550 g
 
Vlastnosti
Hmotnosť510 g (Regular Wide)
Záruka2 roky
VyrobenéÍrsku
ObmedzeniaDelivery within the EU zone only
 
ŠPECIFIKÁCIA

thermarest logo

NeoAir® XLite™ NXT

Regular WideLarge
R-Value4.54.5
Váha510 kg550 g
Šírka64 cm64 cm
Dĺžka183 cm 196 cm
Hrúbka7.6 cm7.6 cm 
Rozmery zbalenej karimatky28 cm x 12 cm28 cm x 12 cm 
Vrchný a spodný materiál30D rip HT nylon30D rip HT nylon
MateriályNylon, PolyurethaneNylon, Polyurethane
Dodáva sa spolu súložným vreckom, vreckom na nafúknutie a sadou na opravuúložným vreckom, vreckom na nafúknutie a sadou na opravu

Nylon, Polyurethane

 

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16):

 • 30 dní na vrátenie tovaru
  30 dní na vrátenie tovaru
  Spokojnosť zaručená

  30 dní na vrátenie tovaru

  30 dní na vrátenie produktu

 • Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h

  Doručenie do 24h

  Doručenie tovaru nasledujúci deň po odoslaní

 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma
  doprava zdarma od 100€

  Doprava zdarma

  doprava zdarma od 100€

Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa