loading spinner

BIG AGNES Tiger Wall UL2 Solution Dye

2 osoby | dvojplášťový | 3-sezónny | 992 g | 2 vstupy + 2 predsiene

NAJNOVŠÍ MODEL, NASKLADNENÉ 2023

Viac detailov

Znížená cena
ba-tiger-wall-2|HS6306220000
Nový produkt

423,00 €

470,00 €

skladom | odosielame do 24 hodín

- +

Za tento produkt nezískate žiadne vernostné body, pretože je v zľave.


 
Detaily

BIG AGNES Tiger Wall UL2 Solution Dye - je ultraľahký dvojplášťový samonosný stan pre 2 osoby určený pre 3-sezónne použitie. Tento stan v sebe spája tie najlepšie vlastnosti a dizajn z obľúbených stanov Copper Spur a Fly Creek. Tiger Wall vám ponúka to najlepšie z oboch stanov za rozumnú cenu. 

Solution Dyed fabricStan prešiel redizajnom a na najnovšiu verziu výrobca použil tkaninu, ktorá je vyrobená technológiou farbenia jednotlivých vlákien "Solution Dye" pri ktorej sa v procese výroby znižuje spotreba vody a energie. Proces výroby je nielenže priaznivejší pre životné prostredie, ale zlepšuje aj kvalitu tkaniny, ktorá je stálofarebná a odolnejšia voči UV žiareniu. Použitie tejto technológie znižuje spotrebu energie o 80%, spotrebu vody o 50% a v celom procese farbenia sa tak použije o 80% menej chemikálií v porovnaní s tradičnými metódami farbenia tkanín.

Stan obsahuje nové vylepšené ultraľahké stanové kolíky s oranžovou eloxovanou povrchovou úpravou a hliníkovou konštrukciou I-beam. Tieto kolíky sú až o 25% silnejšie a ľahšie a sú vôbec najľahšími a najodolnejšími kolíkmi od Big Agnes.

Stan sa jednoducho stavia a to vďaka dômyselnému spôsobu uchytenia v rohoch pomocou spony TipLok Tent Buckle™. Ide o kombináciu troch funkcií v jednej spone: bezpečného fixovania hrotu tyče, upevnenie tropika a napínacieho lanka s kolíkom. Spona má sklopný mechanizmus a stabilizuje stan vyrovnávaním síl medzi telom stanu, tropikom a kolíkom v zemi (pozri video).

Minimalistická zostava prútov DAC vytvára odolnú konštrukciu, ktorá je ľahká a zároveň priestranná. 

Stan váži 992g so všetkým, čo potrebujete k jeho postaveniu. S výberom tohto stanu budete určite spokojní a nebudete musieť robiť ústupky a rozhodovať sa medzi váhou stanu a jeho priestrannosťou. Tiger Wall je najlepšou kombináciou nízkej váhy a dokonalého priestoru. 

Podlážka a tropiko stanu je vyrobené z rip-stop nylonu 15D, čo je mimoriadne tenká až priehľadná tkanina, preto je vhodné s ňou zaobchádzať opatrne. Odporúčame používať pod stan aj prídavnú podlážku Footprint. Big Agnes síce zvýšili pevnosť tkaniny v ťahu a jej odolnosť voči roztrhnutiu silikónovou úpravou, ale aj tak netreba zabúdať na fakt,  že použité tkaniny sú tenké. Fanúšikovia ultralight výbavy vedia o čom je reč a poznajú koncept UL výbavy, jej výhody a kompromisy a že s takouto výbavou je potrebné zaobchádzať šetrne, ale pre príležitostných turistov, ktorí nešetria svoju výbavu je lepšie sa vyhnúť tomuto UL konceptu. 

Dvojitý vstup do stanu cez predsieň so zipsom s ochrannou záklopkou udržuje vnútro stanu suché pri vstupe a výstupe aj za dažďa. Obojsmerný zips na predsieni umožňuje ho otvárať zospodu alebo aj zvrchu a tým zabezpečiť lepšie prúdenie vzduchu a odvetranie stanu.
V každej z dvoch predsiení s rozlohou 0.7m² nájdete dostatok priestoru pre uloženie batoha, topánok, alebo v prípade potreby môže poslúžiť aj ako miesto na varenie. Tiger Wall vďaka svojmu dizajnu s dvoma predsieňami poskytuje dostatok komfortu, pohodlia rovnako ako aj lepšie odvetranie v porovnaní s modelmi s jedným vstupom a predsieňou. Podlahová plocha vnútorného stanu z rozlohou 2.6m² poskytuje priestor tak akurát pre 2 osoby, takže pokiaľ preferujete väčší priestor, odporúčame stan s väčšou plochou Tiger Wall UL3. Tento 2-osobový stan sa výborne hodí aj pre jednotlivca, ktorému výborne poslúži ako priestranný prístrešok. 

Tiger Wall má vertikálne bočné steny, ktoré poskytujú väčší priestor pre pohyb a výšku 99 cm pre pohodlné sedenie. Šírka vnútorného stanu v hlavovej časti je 132 cm, v časti pre nohy sa zužuje a má 107 cm, takže pokiaľ ho plánujete používať ako dvojmiestny stan je dobré si premerať, či sa dnu zmestia dve karimatky (najlepšie použiť karimatky, so zúženým tvarom smerom k nohám, napr. Thermarest). 

Stan má vo vnútri  z každej strany dve vrecká zo sieťoviny a jedno veľké stropné vrecko, kde si môžete uložiť čelovku a získať rozptýlené svetlo na osvietenie interiéru.

Chceli by ste rovnaký Tiger Wall, ale ešte o niečo ľahší? Pozrite si jeho Platinum verziu tu.

Big Agnes hovorí: "stany Tiger Wall UL sa veľmi rýchlo stávajú našimi najobľúbenejšími stanmi pre turistov. Priestranný vstup do stanu poskytuje pohodlie a úspora hmotnosti je obzvlášť príjemná, keď sa chystáte na viacdennú turistiku a počítate každý gram vybavenia. Kombinácia jednoduchej a odolnej architektúry DAC ľahkých stanových prútov, vnútorné vrecká a pohodlie v každom rohu ho predurčujú, aby bol favoritom medzi stanmi.
K stanu ponúkame aj príslušenstvo: podlážku Footprint, vnútorné úložné vrecká Gear Lofts a svetelný pás mtnGLO®Tent and Camp Lights (Pozri nižšie SÚVISIACE PRODUKTY).

mtnGLO Osvetli si stan alebo si posvieť v kempe s technológiou mtnGLO®! Použi mtnGLO Camp Lights alebo mtnGLO Gear Lofts.

Big Agnes Tiger Wall UL2 Solution DyeMATERIÁL

Tropiko a podlážka je vyrobená zo silikonizovaného rip-stop nylonu s 1200mm vodeodolným polyuretánovým záterom (15D BR Nylon R/S)

Telo stanu tvorí priedušný rip-stop nylon + polyester sieťovina 15D

Všetky švy sú podlepené vodeodolnou páskou (bez PVC alebo VOC's)


ŠPECIFIKÁCIA

Hmotnosť: 992g / 1.13kg - zo všetkým vrátane úložných vreciek, v ultralight režime Fast Fly má 765g

Rozmery zbaleného stanu: 14 x 46cm

Podlahová plocha stanu: 2.6m²

Výška stanu: 99cm

Predsieň plocha: 0.7m²

Podlážka: 170g

Počet osôb: 2

Počet vchodov: 2

Počet predsiení: 2

Big Agnes Tiger Wall2 measurements
 
MATERIÁL + CHARAKTERISTIKA

CONSTRUCTION + MATERIALS

 • Fly and floor: solution-dyed water-repellent silicone treated nylon ripstop with a 1200mm water-resistant, polyurethane coating
 • Tent body: solution-dyed nylon ripstop breathable and polyester mesh
 • Waterproof, solvent-free polyurethane taped seams (No PVC or VOCs)
 • DAC Featherlite NFL pole system and hub pole design
 • Fast fly setup available
 • 6" Dirt Dagger™ UL Stakes included: 9

CHARACTERISTIC

 • Solution-dyed fabric is highly resistant to UV fade and drastically reduces energy consumption and water use during manufacturing, a process that is better for the environment and improves the quality of the tent fabric
 • Features two doors, two vestibules with storm flaps on all vestibule zippers
 • Simplified setup with proprietary tent corner construction and unique TipLok Tent Buckle™ that combines three functions: secure pole-tip capture, rainfly attachment and tensioner, and stake-out loop
 • Easy and efficient setup and take down with the strong DAC Featherlite single pole system structure
 • Elevated storage with a 3D bin ‘mezzanine’ in the foot and additional storage in the ceiling and door pockets at the head
 • Clean earbud-cord routing from phones or other devices through media pockets located above sleeping area
 • Keep interior dry with dual zipper, smooth-closing, dry entry/exit vestibule
 • More usable space between your feet and tent wall with structured foot-end corners
 • Increased airflow with low vent feature on the vestibule doors and double sliders on the vestibule zippers for venting from the top or bottom
 • Ready to pitch with pre-cut guy lines and tensioners attached to fly, and extra stability with velcro tabs that connect fly to pole structure
 • Easy to pitch any time of day with reflective guylines and color-coded webbing on tent corners
 • Includes NEW lighter, yet stronger Dirt Dagger UL Tent Stakes with patent pending I-Beam aluminum construction
 • To extend the life of your tent floor we recommend using a Big Agnes footprint, sold separately

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30):

 • 30 dní na vrátenie tovaru
  30 dní na vrátenie tovaru
  Spokojnosť zaručená

  30 dní na vrátenie tovaru

  30 dní na vrátenie produktu

 • Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h
  Doručenie do 24h

  Doručenie do 24h

  Doručenie tovaru nasledujúci deň po odoslaní

 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma
  doprava zdarma od 100€

  Doprava zdarma

  doprava zdarma od 100€

Žiadne produkty

Bude určené Doprava
0,00 € Daň (DPH)
0,00 € Spolu

Pokladňa